(0910) 113 5759
اصفهان، خیابان شریعتی روبروی بیمارستان شریعتی، مجتمع فراز، واحد 102
دکتر کامران بابایی / جراحی بینی / هزینه جراحی بینی در اصفهان
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

هزینه جراحی بینی در اصفهان

کسانی که دارای بینی با شکل نامناسب یا بیش از حد بزرگ هستند، یا بینی آن ها دارای انحراف تیغه ی میانی و پولیپ است. قطعا به جراحی بینی خود فکر کرده اند. یکی از موارد تعیین کننده در تصمیم به جراحی بینی هزینه جراحی است. هزینه جراحی با توجه به متغیر های تاثیر گذار،تعیین می شود. برای مثال هزینه جراحی بینی در تهران و هزینه جراحی بینی در اصفهان متفاوت است. در این مقاله به بررسی دقیق تر انواع جراحی بینی و هزینه جراحی بینی در اصفهان پرداخته می شود.

برای جراحی بینی در اصفهان به مطب دکتر کامران بابایی فوق تخصص جراحی پلاستیک مراجعه نمایید.
تماس با ما

انواع جراحی بینی

جراحی بینی با توجه به شکل بینی بیمار و نتیجه ی مورد نظر می تواند به دو روش مختلف انجام شود. جراحی بینی از نظر نوع برش و محل آن به دو صورت جراحی بسته و جراحی باز بینی تقسیم بندی می شود. اگر برای جراحی فقط فاصله ی بین دو حفره ی بینی برش داده شود اصطلاحا به آن جراحی بسته گفته می شود. زیرا  جراح در این نوع عمل دسترسی و دید کمتری به بافت های بینی بیمار دارد. در عین حال آثار باقی مانده پس از جراحی بسیار کمتر از جراحی باز است. در جراحی باز، پوست بینی به طور کامل بلند شده و جراح دسترسی و تسلط کامل دارد. برای رفع آثار ناشی از جراحی باز بینی بهتر است از لوازم بهداشتی و پماد های ترمیم کننده استفاده شود.

بیشتر بخوانید
بهترین متخصص عمل بینی در اهواز

مراقبت های بعد از جراحی بینی

یکی از مهم ترین نکات بعد از جراحی بینی عدم استفاده از سیگار و سایر دخانیات است زیرا با اختلال در اکسیژن رسانی به بافت های نیازمند به ترمیم، تاثیر منفی در روند بهبودی بعد از جراحی می گذارد. بدیهی است پس از جراحی تا بهبود کامل باید بینی تازه جراحی شده را از هر ضربه و آسیبی در امان نگه داشت زیرا غضروف برای اتصال کامل نیاز به گذر زمان دارد و اگر بر اثر ضربه بینی آسیب ببیند یا تغییر فرم دهد لازم است تحت نظر پزشک قرار گرفته و به تشخیص پزشک جراحی تکرار شود.

 

نکاتی درباره ی جراحی بینی

جراحی بینی نیز مانند دیگر جراحی های پزشکی دارای عوارض احتمالی است. البته انجام عمل بینی به دست بهترین جراح بینی می تواند با تکیه بر تجربه و مهارت  پزشک این عوارض را تقلیل کند. برای مثال مدت باقی ماندن تورم و کبودی در صورت بیمار به نوع پوست و میزان رعایت نکات پس از جراحی بستگی دارد. گاهی تورم بینی تا یک سال باقی می ماند و نتیجه ی قطعی جراحی قابل ملاحظه نیست.

یکی از نکات مهم در جراحی بینی تناسب و هم خوانی بینی جدید با دیگر اجزای صورت بیمار است. پیش از جراحی بینی ثبت تصاویر و آزمایش خون برای سنجش سلامت عمومی فرد بسیار مهم است. و در جلسات مشاوره ی پیش از جراحی بیمار با مشورت پزشک فرم بینی مورد نظر را انتخاب می کند و با نگاهی واقع بینانه نسبت به جراحی اقدام می کند.

بیشتر بخوانید
سن مناسب جراحی بینی

 

علت خونریزی بعد از جراحی بینی

یکی از عوارض شایع پس از جراحی بینی بروز خونریزی است. خونریزی بینی بعد از جراحی بینی به علت آسیب به عروق خونی بافت بینی طبیعی است در صورتی که این خونریزی طولانی مدت یا خیلی شدید باشد لازم است به پزشک مراجعه شود. در غیر این صورت با کمپرس سرد می توان جریان سریع خون را کاهش داد و خونریزی را کنترل کرد. استفاده از نمک یا غذاها و داروهایی که موجب بالا رفتن فشار خون بیمار می شود کاملا قدغن است. زیرا خونریزی را تشدید می کند. بالا نگه داشتن سر در روزهای اولیه پس از جراحی از دیگر نکات مهم برای بهبودی است.

هزینه جراحی بینی

همان طور که پیش تر اشاره شد هزینه جراحی بینی متناسب با جراح، بیمارستان و شهری که بیمار در آن مورد جراحی قرار می گیرد. دارای نرخ های متفاوتی است. هزینه جراحی بینی در شهر های دیگر به نسبت شهر تهران کمتر است. در انتخاب جراح بینی  به نظرات بیماران سابق و نمونه کار های پزشک دقت نمایید و با بررسی کامل اقدام به جراحی کنید. اعتماد بیمار به پزشک می تواند در آرامش و کسب نتیجه ی مطلوب موثر باشد.

جراحی بینی مردانه

برخلاف تصور عوام جراحی بینی برای مردان نیز جهت درمان و زیبایی بسیار کاربردی و رایج است. جراحی بینی مردانه اغلب به انتخاب بیمار برای ایجاد شکل طبیعی و رفع نواقص و بزرگی بینی انجام می شود. گاهی برای درمان پولیپ بینی و انحراف تیغه میانی که می تواند در تنفس و دید بیمار اختلال ایجاد کند. جراحی بینی توصیه می شود.

بیشتر بخوانید
بهترین جراح بینی در اصفهان کیست؟

نتیجه گیری

برای انجام جراحی بینی در نظر گرفتن هزینه جراحی بینی بسیار منطقی و الزامی است. برای محاسبه این هزینه ابتدا لازم است پزشک و شهر مورد نظر خود را تعیین کنید تا تخمین این هزینه بر اساس متغیر هایی مانند هزینه بیمارستان، تیم بیهوشی، دستمزد جراح و  آزمایش ها و … امکان پذیر شود. برای جراحی بینی در اصفهان می توانید به مطب دکتر کامران بابایی مراجعه نمایید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
برچسب ها:

آخرین دیدگاه ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با دکتر کامران بابایی