دکتر کامران بابایی / جراحی بینی / هزینه جراحی بینی در اصفهان
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

هزینه جراحی بینی در اصفهان

کسانی که دارای بینی با شکل نامناسب یا بیش از حد بزرگ هستند، یا بینی آن ها دارای انحراف تیغه ی میانی و پولیپ است. قطعا به جراحی بینی خود فکر کرده اند. یکی از موارد تعیین کننده در تصمیم به جراحی بینی هزینه جراحی است. هزینه جراحی با توجه به متغیر های تاثیر گذار،تعیین می شود. برای مثال هزینه جراحی بینی در تهران و هزینه جراحی بینی در اصفهان متفاوت است. در این مقاله به بررسی دقیق تر انواع جراحی بینی و هزینه جراحی بینی در اصفهان پرداخته می شود.

برای جراحی بینی در اصفهان به مطب دکتر کامران بابایی فوق تخصص جراحی پلاستیک مراجعه نمایید.
تماس با ما

انواع جراحی بینی

جراحی بینی با توجه به شکل بینی بیمار و نتیجه ی مورد نظر می تواند به دو روش مختلف انجام شود. جراحی بینی از نظر نوع برش و محل آن به دو صورت جراحی بسته و جراحی باز بینی تقسیم بندی می شود. اگر برای جراحی فقط فاصله ی بین دو حفره ی بینی برش داده شود اصطلاحا به آن جراحی بسته گفته می شود. زیرا  جراح در این نوع عمل دسترسی و دید کمتری به بافت های بینی بیمار دارد. در عین حال آثار باقی مانده پس از جراحی بسیار کمتر از جراحی باز است. در جراحی باز، پوست بینی به طور کامل بلند شده و جراح دسترسی و تسلط کامل دارد. برای رفع آثار ناشی از جراحی باز بینی بهتر است از لوازم بهداشتی و پماد های ترمیم کننده استفاده شود.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

یکی از مهم ترین نکات بعد از جراحی بینی عدم استفاده از سیگار و سایر دخانیات است زیرا با اختلال در اکسیژن رسانی به بافت های نیازمند به ترمیم، تاثیر منفی در روند بهبودی بعد از جراحی می گذارد. بدیهی است پس از جراحی تا بهبود کامل باید بینی تازه جراحی شده را از هر ضربه و آسیبی در امان نگه داشت زیرا غضروف برای اتصال کامل نیاز به گذر زمان دارد و اگر بر اثر ضربه بینی آسیب ببیند یا تغییر فرم دهد لازم است تحت نظر پزشک قرار گرفته و به تشخیص پزشک جراحی تکرار شود.

نکاتی درباره ی جراحی بینی

جراحی بینی نیز مانند دیگر جراحی های پزشکی دارای عوارض احتمالی است. البته انجام عمل بینی به دست بهترین جراح بینی می تواند با تکیه بر تجربه و مهارت  پزشک این عوارض را تقلیل کند. برای مثال مدت باقی ماندن تورم و کبودی در صورت بیمار به نوع پوست و میزان رعایت نکات پس از جراحی بستگی دارد. گاهی تورم بینی تا یک سال باقی می ماند و نتیجه ی قطعی جراحی قابل ملاحظه نیست.

یکی از نکات مهم در جراحی بینی تناسب و هم خوانی بینی جدید با دیگر اجزای صورت بیمار است. پیش از جراحی بینی ثبت تصاویر و آزمایش خون برای سنجش سلامت عمومی فرد بسیار مهم است. و در جلسات مشاوره ی پیش از جراحی بیمار با مشورت پزشک فرم بینی مورد نظر را انتخاب می کند و با نگاهی واقع بینانه نسبت به جراحی اقدام می کند.

علت خونریزی بعد از جراحی بینی

یکی از عوارض شایع پس از جراحی بینی بروز خونریزی است. خونریزی بینی بعد از جراحی بینی به علت آسیب به عروق خونی بافت بینی طبیعی است در صورتی که این خونریزی طولانی مدت یا خیلی شدید باشد لازم است به پزشک مراجعه شود. در غیر این صورت با کمپرس سرد می توان جریان سریع خون را کاهش داد و خونریزی را کنترل کرد. استفاده از نمک یا غذاها و داروهایی که موجب بالا رفتن فشار خون بیمار می شود کاملا قدغن است. زیرا خونریزی را تشدید می کند. بالا نگه داشتن سر در روزهای اولیه پس از جراحی از دیگر نکات مهم برای بهبودی است.

هزینه جراحی بینی

همان طور که پیش تر اشاره شد هزینه جراحی بینی متناسب با جراح، بیمارستان و شهری که بیمار در آن مورد جراحی قرار می گیرد. دارای نرخ های متفاوتی است. هزینه جراحی بینی در شهر های دیگر به نسبت شهر تهران کمتر است. در انتخاب جراح بینی  به نظرات بیماران سابق و نمونه کار های پزشک دقت نمایید و با بررسی کامل اقدام به جراحی کنید. اعتماد بیمار به پزشک می تواند در آرامش و کسب نتیجه ی مطلوب موثر باشد.

مولفه های مشترک و تاثیرگذار در هزینه عمل بینی شامل موارد ذیل می گردد:

هزینه پزشک متخصص

هزینه کادر درمانی

هزینه کلینیک یا بیمارستان

در ادامه به بررسی هریک به تفکیک خواهیم پرداخت:

1- هزینه پزشک متخصص

هزینه جراح شما بسته به تخصص و تبحر وی متفاوت می باشد. همچنین هزینه جراحی بسته به نیاز شما به نوع جراحی ازجمله جراحی بینی استخوانی یا گوشتی و همچنین انتظار شما از فرم نهایی بینی ازجمله فرم بینی طبیعی یا فانتزی متفاوت خواهد بود.

هزینه مشاوره

انجام جراحی بینی نیازمند طی فرآیند مشخصی است. در گام اول، لازم است فرد بهترین جراح بینی را برگزیند، سپس با پزشک خود مشاورت کرده و خواسته های خود از این عمل زیبایی را با پزشک درمیان بگذارد.

2- هزینه کادر درمانی

عمل بینی یکی از جراحی های زیبایی پرکاربرد اما سخت می باشد و لازم است علاوه بر گزینش بهترین پزشک جراح در این حوزه، کادر درمانی متخصصی را نیز به منظور به حداقل رساندن عوارض احتمالی و به دست آوردن مطلوب ترین نتیجه ممکن انتخاب کنید.

هزینه کادر درمانی شما بسته به میزان سابقه عملی و تخصص علمی متغیر خواهد بود. متخصص بیهوشی یکی از اعضای کادر درمانی می باشد که نقش موثری در حفظ و تداوم سلامتی فرد درحین جراحی و پس از آن دارد. لذا توصیه می گردد انتخاب بهترین پزشک متخصص بیهوشی را به پزشک جراح خود واگذار کنید.

3- هزینه کلینیک یا بیمارستان

یکی دیگر از مولفه های تاثیرگذار در هزینه جراحی بینی شامل هزینه محل جراحی ازجمله کلینیک یا بیمارستان می باشد. عموما پزشک متخصص براساس ویژگی های شخصی مراجعه کننده، نوع جراحی و نتیجه دلخواه فرد محل جراحی را مشخص می کند. در برخی موارد که جراحی راحتتر باشد، عموما در کلینیک انجام می شود و در سایر موارد، جراحی بینی در بیمارستان صورت می گیرد.

سایر هزینه ها

علاوه بر موارد پیش گفته هزینه های جانبی دیگری ازجمله هزینه آزمایشات مورد نیاز به تشخیص پزشک جراح شما نیز می تواند در هزینه نهایی عمل بینی تاثیرگذار باشد.

جراحی بینی مردانه

برخلاف تصور عوام جراحی بینی برای مردان نیز جهت درمان و زیبایی بسیار کاربردی و رایج است. جراحی بینی مردانه اغلب به انتخاب بیمار برای ایجاد شکل طبیعی و رفع نواقص و بزرگی بینی انجام می شود. گاهی برای درمان پولیپ بینی و انحراف تیغه میانی که می تواند در تنفس و دید بیمار اختلال ایجاد کند. جراحی بینی توصیه می شود.

نتیجه گیری

برای انجام جراحی بینی در نظر گرفتن هزینه جراحی بینی بسیار منطقی و الزامی است. برای محاسبه این هزینه ابتدا لازم است پزشک و شهر مورد نظر خود را تعیین کنید تا تخمین این هزینه بر اساس متغیر هایی مانند هزینه بیمارستان، تیم بیهوشی، دستمزد جراح و  آزمایش ها و … امکان پذیر شود. برای جراحی بینی در اصفهان می توانید به مطب دکتر کامران بابایی مراجعه نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
عکس از دکتر کامران بابایی

دکتر کامران بابایی

دانش نامه پزشکی عمومی در سال ٨٠ و جراحی عمومی در سال ٨۶ و فوق تخصص جراحی پلاستیک در سال ٩١ از دانشگاه اصفهان
سابقه طبابت در مناطق محروم ٢ سال ارومیه و ٢ سال در نور آباد ممسنی
و از سال ٩١ استادیار بخش جراحی پلاستیک دانشگاه جندی شاپور اهواز

برچسب ها:

آخرین دیدگاه ها

مقالات مرتبط

Related News

بهترین فصل جراحی بینی

بهترین فصل جراحی بینی

بهترین فصل جراحی بینی عمل بینی درد و ناراحتی ایجاد می کند؟ عمل بینی در زمستان بهتر است یا در زمستان؟ هزینه عمل بینی چقدر...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

2 دیدگاه ها
 1. درود و تبریک سال نو
  برای لیفت صورت نوبت میخواستم
  حضوری مراجعه باید کرد
  نوبت دهی چه روزهایی هست

  پاسخ
  • با سلام
   برای نوبت با شماره های قرار گرفته در سایت تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *