دکتر کامران بابایی / پروتز سینه / آنچه باید درباره ی پروتز سینه بدانید
مدت زمان مطالعه ۱۱ دقیقه

آنچه باید درباره ی پروتز سینه بدانید

پروتز سینه برای تناسب بهتر اندام  و زیبایی اندام به کار می رود. جراحی پروتز یکی از شایع ترین عمل های زیبایی در جهان می باشد. این جراحی علاوه بر رضایت مطلوب بیماران از نتایج آن، باعث افزایش اعتماد به نفس و بهبود روابط زناشویی می شود.

همه چیز درباره پروتز سینه

 

همه چیز درباره ی پروتز سینه

پروتز سینه یکی از روش های برجسته سازی سینه ها و یا افزایش سایز سینه ها است ، در واقع پروتز سینه یکی از روش های جراحی سینه است که می تواند به اندام شما زیبایی خاصی را بدهد و یا بانوانی که در اثر بیماری های خاص نظیر سرطان سینه های خود را از دست داده اند با استفاده از پروتز سینه ، مجدد این زیبایی را به اندام خود بازگردانند. قبل از انجام پروتز سینه باید مطالعاتی انجام داد و نکاتی را برای رعایت در نظر گرفت. پروتز سینه شامل 4 مرحله است:

 • آموزش بیمار و گرفتن رضایت از بیمار
 • ارزیابی بافت پستان بیمار قبل از جراحی
 • انجام تکنیک جراحی مناسب برای بهبودی بهتر در زمان کوتاه تر
 • مراقبت های عد از جراحی پروتز سینه

آموزش مراقبت های بعد از عمل پروتز سینه

 1. پس از انجام پروتز سینه سعی شود حداقل تا یک سال محل جراحی در معرض نور مستقیم خورشید یا سولاریوم قرار نگیرد و از تیره شدن اسکار عمل جلوگیری گردد.
 2. پروتز سینه با بیهوشی عمومی انجام مشود و یک روز بستری نیاز دارد. پس از ترخیص بیمار داروهای مسکن و انتی بیوتیک باید مصرف شود طبق تجویز پزشک
 3. یک روز بعد از عمل می توان استحمام انجام داد.
 4. تا چند روز بعد از عمل خوابیدن روی شکم و رانددگی توصیه نمی شود.
 5. حتما چند روز بعد از عمل جهت معاینه و کنترل به پزشک مراجعه شود.
 6. انجام ورزش های سنگین تا چند هفته ممنوع می باشد ولی بعد از چند روز رفتن به سرکار مانعی ندارد.
 7. تورم ناشی از عمل در مدت نهایتا 5 هفته از بین می رود.
 8. این نکته را توجه داشته باشید که ممکن است بعد از ده سال مجدد نیاز به عمل داشته باشید زیرا این پروتز دائمی نیست و نیاز به ترمیم دارد.
 9. دکتر کامران بابایی فوق تخصص جراحی پلاستیک لاغری با لیپوماتیک را بهترین تجهیزات انجام می دهند.

عفونت بعد از عمل پروتز سينه

عوارض پروتز سینه مبحث پرچالشی در میان مردم می باشد. به خاطر داشته باشید هرنوع جراحی (اعم از زیبایی و درمانی) می تواند عوارضی را به دنبال داشته باشد.

   • با این حال اگر جراحی پروتز سینه طبق اصول و با استفاده از پروتزهای با کیفیت و مناسب صورت پذیرد، درصد ریسک و احتمال ایجاد عوارض نامطلوب بعد از عمل جراحی به طرز قابل توجهی کاهش پیدا می کند.
   • به یاد داشته باشید؛ مهارت و روش کار اجرایی توسط جراح مربوطه نیز تاثیر بسیار زیادی در کاهش عوارض نامطلوب بعد از جراحی پروتز سینه دارد.

عفونت بعد از عمل پروتز سینه می تواند به دلیل استفاده از پروتز های نامطلوب و بی کیفیت ایجاد شود. به خاطر داشته باشید؛ توجه به مراقبت های بعد از پروتز سینه می تواند در تقویت نتایج حاصل از این جراحی و افزایش میزان رضایت مندی فرد تاثیر حائز اهمیتی به دنبال داشته باشد.

محل قرار دادن پروتز سینه

 • زیر عضله ای کامل یا ساب پکتورال
 • زیر غده ای یا ساب گلاندولر
 • ساب فاسیال
 • زیر عضله ای نسبی یا دوگانه

این نکته حائز اهمیت است که بدانید پروتز سینه باعث ایجاد سرطان سینه و سایر بیماری های خود ایمنی نمی شود.

پروتز سینه

هدف از انجام پروتز سینه 

 • بهبود شکل سینه
 • افزایش سایز سینه
 • برطرف کردن عدم تقارن سینه ها

چه اشخاصی کاندید مناسبی برای پروتز سینه هستند؟

 • اشخاصی که خواهان سینه های بزرگ هستند در حالی که سایز سینه های آنها کوچک می باشد .
 • اشخاصی که اختلاف شکل و اختلاف سایز در سینه آنها وجود دارد
 • اشخاصی که در اثر کاهش وزن و یا شیردهی سایز سینه های آنها کوچک ویا شل شده است .

چه اشخاصی  کاندید مناسب پروتز سینه نمی باشند؟

 • اشخاصی که بیماری های جدی داخلی دارند.
 • اشخاصی که انتظارات غیرواقع بینانه از جراحی دارند.
 • اشخاصی که سرطان پستان شدید دارند و یا سابقه فامیلی سرطان پستان شدید دارند .

آیا برای بزرگ کردن سینه محدودیت سنی وجود دارد؟

برای پروتز سینه محدودیت سنی خاصی وجود ندارد ، اما توصیه می شود که در سنین بالایی 60 سال این جراحی انجام نشود ، بهترین سن انجام پروتز سینه سن 20 تا 40 سالگی می باشد ، اما بانوان پس از سن یائسگی نیز می توانند پروتز سینه و بزرگ کردن سینه را انجام دهند.

به طور کلی دو نوع پروتز سینه داریم :

 • پروتز نمکی
 • پروتز سیلیکونی

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در زمینه پروتز سینه در اصفهان می توانید به دکتر کامران بابایی مراجعه نمایید.

تعویض پروتز سینه

امروزه اکثر خانم ها در پی داشتن سینه هایی با فرم دهی جذاب و برجستگی زیبا می باشند که برای این منظور به جراحی های زیادی روی می آورند اما یکی از جراحی های بی خطر به منظور بر جسته و بزرگ کردن سینه، پروتز سینه می باشد که اغلب زنان جوان طرفدار این روش می باشند.

بسیاری از متقاضیانی که خواهان پروتز سینه می باشند، در جهت دانستن به تعویض پروتز یا دائمی بودن آن نیاز به اطلاع کسب نمودن هستند.

تعویض-پروتز-سینه

 • اما نظر سازنده شرکت پروتز سینه بر این می باشد که 10 سال یک بار باید پروتز سینه تعویض شوند.
 • فوق تخصص جراحی پلاستیک که پروتز سینه برای بیماران قرار داده اند را فالوآپ می کنند و افرادی که به مدت 10 سال پروتز سینه قرار داده اند را با انجام سونوگرافی یا ام آز آی را در آن ها را انجام می دهند.
 • با اعمال نمودن سونوگرافی یا ام آر ای مشخص می شود که پروتز دچار صدمه و آسیب شده است یا خیر؟ چنانچه نیاز به تعویض پیدا کرده باشند فوق تخصص جراحی پلاستیک با احتیاط اقدام به تعویض پروتز سینه خواهد نمود.
 • با تعویض توانایی قرار دادن پروتز به مدت طولانی وجود خواهد داشت. باید گفت که تعویض پروتز سینه بعد از 10 سال عمل پیچیده و مشکلی نمی باشد و چنانچه به فوق تخصص جراحی پلاستیک با تجربه و حاذق مراجعه نموده باشد، نتایج می تواند موفقیت آمیز و ایده آل کسب شود.
 • این پروسه زمان بر نمی باشد و در یک جلسه به مدت 15 دقیقه قابل اجرا می باشد که متقاضی بعد از تعویض توانایی پرداختن به امور جاری و فعالیت های روزمره را دارد و نیاز به استراحت و بستری شدن نیست.

بهترین جراح پروتز سینه

داشتن اندامی خوش فرم و زیبا از جمله علایق اساسی در وجود هر زنی می باشد. زنان با داشتن اندام متناسب، چهره ای شاداب و جوان احساس بهتری پیدا می کنند و از اعتماد به نفس بیشتری برخوردار می شوند.

خوشبختانه پیشرفت تکنولوژی علم پزشکی را متحول ساخته و روش های متنوعی را در راستای برآورده شدن نیازهای درمانی و زیبایی انسان پدید آورده است.

جراحی پروتز سینه یکی از تکنیک هایی می باشد که در دنیای امروز محبوبیت بسیار زیادی بین افراد پیدا کرده است. حتی برخی از بازیگران مطرح و یا افراد مشهوری را دیده باشید که از طریق جراحی پروتز سینه توانسته اند به خواسته های زیبایی خود دست پیدا کنند.

بهترین جراح پروتز سینه در اصفهان کیست؟

 

تصمیم به یک اقدام درمانی یا زیبایی به تنهایی جوابگوی نیازها و انتظارات فرد از روند جراحی نمی باشد. یکی از پارامترهای بسیار مهم و موثر در کسب نتایج رضایت بخش و مطلوب انتخاب بهترین جراح پروتز سینه می باشد.

زمانی که حرف از بهترین می شود، ناخودآگاه احساس امنیت و آرامش بیشتری پیدا می کنیم. بی دلیل هم نیست؛ انتخاب جراحی خبره و حاذق می تواند سکوی مناسبی برای دستیابی به خواسته ها و انتظارهایمان باشد.

بهترين دكتر پروتز سينه در اصفهان

شهر اصفهان یکی از شهرهای پیشرفته با سطح آگاهی و دانش بالا می باشد. مطمئنا شهرهای پیشرفته و صنعتی پذیرای جمعیت زیادی از انسان ها هستند. شاید افزایش آگاهی به منظور انتخاب بهترین دکتر پروتز سینه در اصفهان بتواند زنانی که جویای زیبایی در این شهر هستند را به خواسته هایشان برساند.

دکتر کامران بابائی فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی

دکتر کامران بابائی فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی

دقت داشته باشید پروتز سینه تنها وجه زیبایی را شامل نمی شود و ممکن است به منظور ترمیم سرطان سینه نیز انجام پذیرد.

بنابراین انتخاب جراح حاذق و زبردست می تواند روند جراحی را تحت تاثیر قرار دهد و احتمال موفقیت و رضایت مندی از جراحی را افزایش دهد.

بهترين جراح سرطان سينه در تهران

پایتخت کشور عزیزمان ایران، مهد ظهور بسیاری از تکنیک های نوین در عرصه ی پزشکی می باشد. نخبگان علمی، استادان توانمند، محققین حاذق و… از سرتاسر کشور به پیشرفت دانش پزشکی و ساخت تجهیزات کاربردی کمک شایانی نموده اند.

ساکنین شهر بزرگی مانند تهران، با نگاه به اطراف خود شاهد پیشرفت و محبوبیت تکنیک های زیبایی می باشند. شهر تهران جراحان حاذقی در عرصه های مختلف دارد که این امر باعث شده است تا مردم از شهرهای دیگر به منظور درمان بیماری و یا سایر عمل های زیبایی متنوع به سمت این شهر بزرگ جذب شوند.

متاسفانه سرطان سینه در زمره ی شایع ترین سرطان ها در میان زنان و در دنیای مدرن امروز می باشد. برخی از افراد در طی پروسه ی درمانی خود ممکن است یک یا هر دو سینه ی خود را از دست بدهند. جبران زیبایی یکی از عوامل تاثیر گذار در روحیه ی افراد مبتلا به سرطان سینه و بهبود روند درمانی آن ها می باشد.

یکی از جراحی هایی که امروزه برای این افراد انجام می گیرد؛ جراحی ترمیم سینه می باشد. فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی یکی از جراحان حاذق و زبردست  مورد تایید انجمن جراحان پلاستیک ایران می باشد. جراحی با این سطح از سواد و آگاهی بهترین گزینه برای انجام جراحی های درمانی یا زیبایی می باشد.

انجام عمل پروتز سینه با شیردهی به نوزاد تداخل دارد؟

پروتز سینه و شیردهی

پروتز سینه و شیردهی تداخلی با یکدیگر دارند؟

پروتز سینه و شیردهی مقوله ی دغدغه انگیزی در میان متقاضیان بزرگ کردن سینه با پروتز می باشد. بسیاری از زنان گمان می کنند پروتز سینه باعث مختل شدن روند شیردهی می شود؟ به نظر شما این چنین است؟

آیا فردی که پروتز سینه انجام داده است، قادر به شیردهی به فرزند خود نمی باشد؟ آیا پروتز سینه باعث مختل شدن عملکرد غدد شیری پستان می شود؟

برای آگاهی از پاسخ سوالات مطرح شده، با ادامه ی مطلب همراه باشید.

تداخل پروتز سینه و شیردهی

بسیاری از مردم معتقدند که پروتز سینه مانع از شیردهی می شود. این باور نادرست است!!!

پروتزهای مورد استفاده در جراحی های زیبایی یا ترمیمی در محل مناسبی از بافت سینه قرار می گیرند که هیچگونه تداخلی در عملکرد غدد شیردهی پستان نداشته باشند.

جراح پروتز سینه با دانستن فیزیولوژی انسان و عملکرد مشخص هر ارگان از بدن، بهترین راه را برای اعمال تغییرات مناسب انتخاب می نماید. بنابراین جایگذاری کردن پروتزهای سینه در محلی از بافت پستان اتفاق می افتد که هیچگونه تداخلی با عملکرد این بافت نداشته باشد و تنها به افزایش زیبایی آن منجر شود.

پروتز سینه و شیردهی

پروتز سینه و شیردهی

دکتر پروتز سینه

معمولا افرادی که تصمیم به بزرگ کردن سینه های خود با پروتز، دارند به دنبال بهترین جراح پروتز سینه می باشند. اشتباهات پزشکی می تواند عوارض غیرقابل جبرانی را به فرد تحمیل کند. بنابراین انتخاب و دقت در انتخاب پزشک مجرب و ماهر برای انجام هرگونه اقدام زیبایی یا درمانی، امری اجتناب نا پذیر به نظر می رسد.

در جلسات معاینه شرایط سینه های شما مورد بررسی های پزشکی قرار می گیرد. شما می توانید در طی این جلسات انتظارات خود از عمل پروتز سینه را با جراح خود در میان بگذارید.

به یاد داشته باشید جراح سینه از سطح دانش بالایی برخوردار می باشد و با علم زیبایی شناسی خود می تواند بهترین مشاور برای شما باشد. بنابر مطالب فوق الذکر می توان به این نتیجه رسید که پروتز سینه و شیردهی تداخلی با یکدیگر ندارند و فردی که پروتز سینه انجام داده است توانایی شیردهی خود را از دست نمی دهد!!!

چرا باید برای پروتز سینه به بهترین پزشک مراجعه کرد؟

پروتز سینه در دوران شیردهینتیجه گیری

انتخاب نوع پروتز و سایز آن صرفا بر اساس سلیقه بیمار نمی باشد و باید با مشورت پزشک معالج و در نظر داشتن مواردی  مانند ابعاد و شکل پستان و ویژگی های بافت و توپوگرافی پستان  صورت گیرد. عواملی مانند ظاهر و خصوصیات فیزکی بیمار جهت ایجاد تقارن و آناتومی پستان ها نیز در انتخاب پروتز موثر است. توضیح اثرات باقت پستان روی انواع پروتز ها از جمله ژلی، آب نمکی، گرد یا صاف قبل از انتخاب پروتز صورت می گیرد. در نتیجه انتخاب مناسب نوع پروتز باعث افزایش رضایت بیمار و همچنین بهبود نتیجه جراحی می گردد.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]
عکس از دکتر کامران بابایی

دکتر کامران بابایی

دانش نامه پزشکی عمومی در سال ٨٠ و جراحی عمومی در سال ٨۶ و فوق تخصص جراحی پلاستیک در سال ٩١ از دانشگاه اصفهان
سابقه طبابت در مناطق محروم ٢ سال ارومیه و ٢ سال در نور آباد ممسنی
و از سال ٩١ استادیار بخش جراحی پلاستیک دانشگاه جندی شاپور اهواز

آخرین دیدگاه ها

مقالات مرتبط

Related News

هزینه لیفت سینه

هزینه لیفت سینه

زیبایی اندام یکی از عوامل تاثیرگذار بر افزایش اعتماد به نفس در هر فرد می باشد. داشتن سینه هایی زیبا و متناسب یکی از عوامل...

پروتز سينه بعد از سرطان

پروتز سينه بعد از سرطان

پروتز سينه بعد از سرطان آیا می دانید پروتز سینه بعد از سرطان یکی از جراحی های ترمیمی شایع در کشور ایران می باشد؟ سرطان...

مراقبت های بعد از پروتز سینه

مراقبت های بعد از پروتز سینه

مراقبت های بعد از پروتز سینه مراقبت های بعد از پروتز سینه کدام است؟ آیا پروتز سینه درد و ناراحتی را برای متقاضی به همراه...

عوارض پروتز سینه

عوارض پروتز سینه

عوارض پروتز سینه آیا پروتز سینه عوارض جانبی را برای متقاضی در پی دارد؟ پروتز سینه درد و ناراحتی دارد؟ آیا پروتز سینه موجب...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

2 دیدگاه ها
 1. ماندگاریش چقدره؟

  پاسخ
  • سلام به شما
   مدت زمان ماندگاری پروتز سینه 7 تا 10 سال است سونوگرافی انجام می شود و اگر مشکلی داشته باشد تعویض می گردد.

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *