(0910) 113 5759
اصفهان، خیابان شریعتی روبروی بیمارستان شریعتی، مجتمع فراز، واحد 102
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

جراحی زیبایی پلک

جراحی زیبایی پلک

 • جراحی زیبایی پلک چیست ؟
 • چه اشخاصی کاندید مناسب جراحی پلک هستند ؟
 • مراقبت های پس از جراحی زیبایی پلک چست ؟
 • در این بخش به بیان پاسخ این سوالات می پردازیم

اطلاعات موجود در این مقاله برای آگاهی شما آماده شده است امروزه افراد زیادی از عملهای  مختلف زیبایی استفاده می کنند برای اینکه اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنند و لذت بیشتری از زندگی خود ببرند . در این مقاله میزان سودمندی عمل جراحی پلک برای شما بیان می شود .

یکی از اعضای مهم بدن انسان از نظر زیباشناسی چشم ها هستند که مهمترین جزء صورت هستند . چشم ها منعکس کننده حالا هیجانی و خلقی فرد و همچنین نشان دهنده سن افراد می باشد .یکی از علائم نشان دهنده پیری پلک ها هستند که زودتر از سایر اجزای بدن خود را نشان  می دهند .

در سمت بالاو پایین کره چشم کیسه هایی  به طور طبیعی وجود دارند که حاوی چربی هستند .این کیسه های چربی توسط غشایی نسبتا محکم در محل خود ثابت نگه داشته شده اند که مانع بیرون زدگی آنها می شوند. عضله پلک روی این غشاء  و روی این عضله پوشاننده عضله پوست پلک می باشد.

جراحی زیبایی پلک

غشاء ذکر شده با بالارفتن سن افراد ضعیف تر شده و مانع بیرون زدگی کیسه های چربی دیگرنمی تواند بشود و باعث کمترشدن خاصیت ارتجاعی  پوست پلک می شود  و علائم بر روی پوست پلک مثل چین و چروک های سطحی کم  دیده می شود  که کیسه های چربی به صورت برجستگی های پف آلود پلک پایین و افتادگی پوست پلک بالا و عضلات آن خود را نشان می دهند. یکی از علائم بیماریهای متابولیکی مانند پرکاری یا کم کاری تیروئید ناشی از بالا رفتن سن می باشد.در این صورت می توان بیماری متابولیکی را به جای اصلاح پف پلک درمان کرد.

دکتر بابایی فوق تخصص جراحی پلاستیک بیان می کنند که تفاوتهای مختصری بر اثر بالا رفتن سن بر روی پلک پایین و بالا وجود دارد در پلک پایین اغلب به شکل پف پلک و بیرون زدگی کیسه های چربی بروز می کند در پلک بالا اغلب  بر روی افزایش  مقدار پوست پلک تاثیر می گذارد که این افزایش باعث محدود کردن میدان دید افراد می شود.

بیشتر بخوانید
پروتز چانه

افراد می توانند با سرعت بروز ظاهر شدن علائم پیری بر روی پلک ها را با رعایت نکاتی به تعویق بندازند هر چند به طور کامل از روند پیری نمی توان جلوگیری کرد مواردی که می توانند به ما کمک کنند را به شما توصیه می کنیم .

 • داشتن تغذيه مناسب
 • استفاده از لوازم آرايشي مرغوب و معتبر
 • داشتن زندگي شاداب و بدون استرس
 • استفاده از عينک آفتابي

برای برداشتن پف پلک ها اصلاح ، افتادگی پلک و برداشتن  پوست اضافی پلکها عمل جراحی پلاستیک پلک ها که بلفاروپلاستی نامیدند که از مقداری از چین و چروک های سطحی پلک کم می کند طراحی شده است برخی از افراد از سیاهی دور چشم و گودی آن رنج می برند لازم به ذکر است که با عمل کردن پلک ، سیاهی دور چشم  و گودی آن رفع نمی شود.

برای زیباترشدن پلک ها و چشم ها معمولا از این عمل بلفاروپلاستی که عملی دو منظوره استفاده می شود همچنین جراحی پلک برای بهتر شدن وضعیت میدان بینایی نیز کاربرد دارد .میدان دید محیطی فرد محدود می شود درصورتیکه چین وچروک پلک بالا بسیار زیاد باشد و پوست اضافه بر روی مژه ها بیافتد که تاثیر آن بر روی قسمت بالایی وخارجی میدان دید بیشتر از سایر قسمتها می باشد و محدودیت دید باعث ایجاد مزاحمت در هنگام رانندگی و مطالعه می شود علاوه براین محدودیت میدان بینایی با انجام جراحی پلک برطرف می شود علی رغم اینکه زیبایی به چشمها و پلک ها می دهد.

در برخی از نژادها مثل نژاد چینی ها زرد پوست پلک بالا داری یک چین عرضی می باشد که انگار روی پلک اصلی را یک پلک اضافه پوشانده است . یکی از متداول ترین عمل جراحی زیبایی که نزد ساکنین آسیای  جنوب شرقی مانند فیلیپین یا کره شمالی انجام می شود که توسط این جراحی می توان چین طبیعی پلک ایجاد کرد و پلک را اصلاح نمود.

برای اطلاع بیشتر از میزان سودمندی این عمل با مشاوره حضوری  و با معاینه شدن از وضعیت  پلک های خود باخبر شوید و  همچنین از نظر بیماریهایی نظیر تیروئید و کلیوی که باعث پف آلوده شدن پلک ها می شوند مطلع شده و سلامتی و آمادگی طبی بیمار را برای انجام عمل زیبایی بررسی می کنید.

بیشتر بخوانید
مزایا لیفت صورت

نوع بیهوشی در جراحی زیبایی پلک :

انتخاب نوع بیهوشی در این عمل به سه روش انجام می گیرد  به صورت روش

 • بی حسی موضعی
 •   بیهوشی
 • نیمه بیهوشی

لحاظ می شود .در روش بی حسی موضعی ماده بی حس کننده لیدوکائین در اطرف پلک و در محل عمل مانند دندانپزشکی ها  تزریق می شود داروی تزریقی فقط درد را کاملا کم می کند و بیمار درد را حس نمی کند و پلک بیمار بی حس می شود  ولی همچنان بیمار اضطراب را با خود دارد .در روش نیمه بیهوشی متخصص بیهوشی داروی ضد اضطراب و ضد درد با تزریق در رگ های بیمار انجام می دهد که با این روش اطراف پلک بی حس می شود . در این روش بیمار اضطراب واسترسی ندارد و به خواب عمیق و خوشایندی فرو می رود .

تکنیک عمل جراحی زیبایی پلک :

در این عمل دو عمل صورت می گیرد در ناحیه پلک بالا و پلک پایین به طور همزمان :

در عمل پلک پایین برای اینکه جای عمل معلوم نباشد محل برش باید زیر خط مژه ها باشد که میزان بیرون زدگی و پف پلک و چربی های آن زیاد نباشد ، باید  مقدار پوست پلک در حد معمول باشد که برای خارج کردن چربی ها از طریق برشی در سطح داخلی امکان پذیر باشد ترمیم و  بهبودی آن سریعتر امکانپذیر می باشد به علت اینکه بر روی پوست پلک هیچ برشی داده نشده است  در روش عمل پلک بالا با برداشتن از نسج زیر پوستی و برداشتن پوست پلک بعد از عمل اثری از برش بر روی پلکها وجود ندارد وبسیار کم می باشد و محل برش با نخ بسیار نازکی دوخته می شود در صورت مشاهده شدن هرگونه کیسه های چربی .

دکتر بابائی فوق تخصص جراحی پلاستیک مدت زمان در نظر گرفته شده برای  جراحی زیبایی پلک چهار تا پلک دو ساعت بیان می کنند .

برای برطرف کردن خشکی چشم بیمار از قطره اشک مصنوعی می توانیم استفاده کنیم بعد از انجام عمل چشم کبود و قدری متورم می شود نتیجه نهایی این عمل بعد از گذشت چند ماه به طول   می انجامد ولی کبودی و تورم در یک تا دوهفته اول رفع می شود . محل برش به طور کامل بعدازگذشت یکسال رفع شده  و جای برش به تدریج کمرنگ تر می شود. گذشت زمان  منجر به تاثیر بر روی تمام بدن به خصوص پلک های عمل شده می گذارد با این وجود که نتیجه عمل دائمی می باشد.

بیشتر بخوانید
سن مناسب برای لیفت صورت

نکاتی در خصوص جراحی زیبایی پلک :

دکتر بابایی فوق تخصص جراحی پلاستیک برای مراقبت های پس از جراحی زیبایی پلک نکات ذیل را بیان می کنند :

 • در صورت نیاز به مسکن فقط از استامینوفن ساده یا کدئین استفاده کنید و از داروهایی مثل ایندومتاسین ، بروفن ، پیروکسیکام و مفنامیک اسید در دو هفته قبل از عمل استفاده نکنید.
 • از قطره اشک مصنوعی بعد از عمل جراحی پلک به مدت سه روز استفاده نمایید.
 • چهره خود را از هرگونه آرایش کاملا قبل از ورود به اتاق عمل پاک کنید.
 • بعد از عمل جراحی چشمانتان باز خواهد بود پانسمانی روی چشمان شما قرار داده نمی شود.
 • به مدت یک هفته از آنتی بیوتیک به طور مدام استفاده کنید.
 • می توانید چندتا تکه کوچک یخ را در یک کیسه فریزر قرار دهید و به مدت 5 تا 24 ساعت عمل کمپرس سرد را انجام دهید و کیسه را روی صورت بگذارید میتوانید با قرار دادن بسته های مخصوص کمپرس سرد که داری ژل می باشند از داروخانه ها تهیه کرده و برای منجمد شدن در داخل فریز قرار دهید و روی پلکهایتان بگذارید.
 • برای کشیدن بخیه ها بعد از شش روز از عمل جراحی مراجعه کنید.
 • برای به حداقل رساندن تورم و کبودی پلکتان باید بعد از عمل کمتردراز  بکشید  و بهتر است زیر سر شما کمی بلندتر باشد تا شیب بدنتان بیشتر شود .

برخی از خدمات دکتر بابایی :

و…

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر بابائی فوق تخصص جراحی پلاستیک

.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
برچسب ها:

آخرین دیدگاه ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با دکتر کامران بابایی