مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

لیفت صورت

لیفت صورت

لیفت صورت چیست

لیفت صورت یکی از روش های جوانسازی صورت است که در این بخش بیان می کنیم تا بیشتر با این روش آشنا شوید .

عوامل مختلفی سبب پیری پوست می شود که در ذیل مهم ترین نکات آن را بیان می کنیم :

عوامل تاثیر گذار در پیری پوست

 • افزایش سن
 • مصرف الکل
 • مصرف سیگار و دخانیات
 • کاهش وزن
 • تماس بیش از حد با آفتاب و نور خورشید
 • ژنتیک و وراثت

لیفت صورت

با گذشت زمان و عواملی که در بالا ذکر شد پوست به تدریج حالت ارتجاعی خود را از دست می دهد و به مرور زمان چین و چروک در پوست ظاهر می شود .

در عمل لیفت صورت چربی های اضافی پوست برداشته می شود و عضلاتی که در بخش های زیرین پوست قرار دارد را سفت می کند ، در عمل لیفت می توان پوست گردن را نیز کشید تا صورتی بدون چین و چروک را ایجاد کرد .

چه اشخاصی می توانند لیفت صورت را انجام دهند

اشخاصی که چین و چروک عمیقی روی پوست دارند،  کاندید مناسبی برای لیفت صورت می باشند.

اشخاصی که در برجستگی گونه ها با شلی پوست روبرو هستند و یا در ستون های عمودی گردن با شلی پوست همراه هستند نیز کاندید مناسبی برای لیفت صورت می باشند .

به اشتباه این دیدگاه وجود دارد که لیفت صورت باعث از بین رفتن افتادگی پلک ها می شود باید بیان کرد که با عمل لیفت صورت چین و چروک پلک از بین نمی رود بلکه پوست صورت کشیده می شود .

دکتر کامران بابایی به روش های مختلف جوانسازی صورت را انجام می دهند یکی ازروش های جوانسازی پوست که ایشان انجام می دهند لیفت صورت در اهواز است .

روش انجام جراحی لیفت صورت

جراحی لیفت صورت با بی‌حسی موضعی یا بیهوشی عمومی به وسیله‌ی تزریق وریدی داروهای آرامبخش انجام می‌پذیرد. برای این کار برشهایی روی صورت ایجاد می‌کنند که این برشها داخل خط مو قرار می‌گیرند و بخشهای چروک خورده و اضافه را از محلهای رویش سست می‌کنند و در آخر آنها را از ناحیه‌ی گوش به سمت عقب می‌کشند. در جلوی گوش، برش به طرف پایین می‌آید، لاله‌ی گوش را دور می‌زند و تا حوالی خط مو در پشت گوش جلو می‌رود، احتمال دارد زیر چانه هم برشی به وجود آورند که قابل مشاهده نیست. این برشها خود به خود درمان می‌شوند و محل آنها از بین می‌رود ولی تا زمانی که جای آنها روی پوست باقی است می‌توان از آرایش برای پوشاندن آنها کمک گرفت.

لیفت صورت

مراحل انجام جراحی لیفت صورت

این جراحی از مراحل مختلفی تشکیل شده است و اگر تمام مراحل درست انجام شوند، نتیجه‌ی جراحی لیفت صورت با موفقیت همراه خواهد بود. در قبال مسئولیتهایی که بر عهده‌ی پزشک قرار دارد، شما نیز وظایفی از جمله رعایت نکات مهم قبل از جراحی لیفت صورت و مراقبتهای بعد از عمل را بر عهده دارید. به طور کلی رعایت مراقبتهای بعد از هر عمل زیبایی موجب تسریع روند بهبودی می‌شود و به همین دلیل از مهمترین مراحل هر جراحی به شمار می‌آید. مرحله‌ی اول لیفت صورت بیهوشی است، متخصص بیهوشی با تزریق داروهای آرام بخش فرد را به خواب دعوت می‌کند و پس اینکه به خواب رفت، جراحی شروع می‌شود.

برشهای جراحی لیفت صورت

ایجاد برش در جراحی لیفت صورت به نوع عمل فرد بستگی دارد. اگر قرار بر انجام جراحی لیفت صورت مینی باشد، برش‌ها کوچکتر هستند، ولی چنانچه صورت پوستی افتاده با آسیب‌ دیدگی فراوان داشته باشد نیاز به انجام جراحی لیفت صورت کلاسیک احساس می‌شود و در این روش برشها بزرگتر هستند تا جراح به صورت تسلط و دسترسی بیشتری داشته باشد و توانایی ایجاد تغییرات عمده‌تر در اختیار او قرار بگیرد. برشهای معمولاً از کنار گوش شروع می‌شوند و تا پشت گوش ادامه می‌یابند.

توصیه‌های بعد از عمل لیفت صورت

 • زمان خوابیدن برای کاهش تورم و کبودی سر فرد باید بالاتر از سطح بدنش قرار بگیرد.
 • فرد باید فعالیتهای روزانه‌اش را به مدت چند روز محدود کند و بیشتر به استراحت بپردازد.
 • مراقبتهای لازم جهت ممانعت از بروز سرما خوردگی باید انجام شود و اگر فرد سرما خورد باید به سرعت درمان را شروع کند.
 • از کمپرس سرد برای کاهش تورم و خونریزی روی محل مورد نظر می‌توان استفاده کرد.
 • فرد باید تا مدتی از مصرف سیگار و داروهای ضد التهاب بپرهیزد.
 • پرهیز از خم شدن، حمل کردن اجسام، زور زدن، شنا کردن، ارتباط جنسی و هر فعالیتی که با احتمال افزایش فشار خون همراه باشد نیز از مراقبتهای بعد از لیفت صورت است.

فیس لیفت (لیفت صورت)

آیا فیس لیفت را می توان با عمل های دیگر انجام داد؟

فیس لیفت باعث جوانسازی پوست صورت می شود؟

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انجام عمل های هم زمان بهتر است به یک فوق تخصص جراحی پلاستیک مراجعه نمایید که ما در اینجا دکتر کامران بابایی را معرفی می نماییم. شماره مطب ایشان در اهواز 09101135759

خیلی از سوالاتی که امروزه افراد از فوق تخصص جراحی پلاستیک پرسیده می شود این است که می توان عمل های زیبایی را به طور همزمان انجام داد؟ اغلب اوقات سوال ها پیرامون صورت می باشد که آیا می توانند عمل فیس لیفت را انجام دهند یا خیر؟ این عمل را می توان هم زمان با عمل های دیگر صورت گیرد؟ آیا عوارض خاصی برای متقاضی به همراه نمی آورد؟

پاسخ دکتر کامران بابایی فوق تخصص جراحی پلاستیک بر این است که بله می توان فیس لیفت را به طور هم زمان با عمل های دیگر انجام داد. مثلا لیفت صورت را با بلفاروپلاستی یا تزریق چربی، لیفت گردن ، لیفت پیشانی یا با احتیاط با پروتز گونه نیز انجام  داد. می توان اضافه کرد که این عمل را می شود با پروتزهای دائمی گونه و یا پروتز های دائمی چانه انجام داد. با اعمال این پروسه باعث زیباسازی و جوانسازی پوست صورت می شود و فرد چندین سال جوان تر به نظر خواهد آمد. می توان گفت که این عمل ها نتایج بسیار عالی و رضایت بخشی را برای متقاضی به همراه دارد به شرط آن که به یک فوق تخصص جراحی پلاستیک حاذق و باتجربه مراجعه شود.

فیس لیفت

یکی از مسائلی که پزشک قبل از عمل بررسی می کند، معاینه قلب و مجاری عروقی فرد می باشد که باید از نظر سلامت در صحت  و سلامتی کاملی باشد و از مشکل خاصی رنج نبرد.

در صورتی که اکوی قلب تایید را بدهد که میزان عملکرد قلب درست فعالیت می کند پزشک می توانید این عمل را بدون کوچک ترین عوارضی انجام دهید. گفته می شود که فیس لیفت را می توان به صورت هم زمان با رینوپلاستی نیزانجام داد، زیرا بینی در مرکز صورت می باشد و زمانی که اقدام به زیبایی بینی بنماییم باعث می شود که فیس لیفت نتایج ایده آل تر و مثبتی را برای متقاضی به همراه بیاورد.

بررسی بیمار از لحاظ ریوی نیز حائز اهمیت می باشد. توصیه دکتر بابایی بر این است که عمل های به طور هم زمان مقداری مشکل و پیچیده می باشد اما پزشک باید با احتیاط این عمل را انجام دهد. اغلب اوقات عمل پروتز سینه را هم زمان می توان با جراحی زیبایی شکم انجام داد اما پروتز سینه را با آبدومینوپلاستی باید با احتیاط صورت گیرد و بررسی شود تا فشاری بر فرد ایجاد نشود و دچار ناراحتی شود.

برخی از خدمات دکتر بابائی فوق تخصص جراحی پلاستیک :

و…

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت

.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
عکس از دکتر کامران بابایی

دکتر کامران بابایی

دانش نامه پزشکی عمومی در سال ٨٠ و جراحی عمومی در سال ٨۶ و فوق تخصص جراحی پلاستیک در سال ٩١ از دانشگاه اصفهان
سابقه طبابت در مناطق محروم ٢ سال ارومیه و ٢ سال در نور آباد ممسنی
و از سال ٩١ استادیار بخش جراحی پلاستیک دانشگاه جندی شاپور اهواز

برچسب ها:

آخرین دیدگاه ها

مقالات مرتبط

Related News

هزینه ی لیفت صورت در اصفهان

هزینه ی لیفت صورت در اصفهان

با افزایش سن انسان قابلیت ارتجاعی پوست کاهش می یابد و چربی های زیر پوست تحلیل می روند. بنابراین  پوست حالت جمع شدگی  و...

تخلیه چربی لپ ها

تخلیه چربی لپ ها

تخلیه چربی لپ ها کاندیدای تخلیه چربی لپ ها چه کسانی می باشند؟  تخلیه چربی لپ ها به چه معناست؟ در این متن توضیحات جامع و...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *