(0910) 113 5759
اصفهان، خیابان شریعتی روبروی بیمارستان شریعتی، مجتمع فراز، واحد 102
دکتر کامران بابایی / جراحی بینی / جلوگیری از ایجاد زخم پس از انجام عمل بینی
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

جلوگیری از ایجاد زخم پس از انجام عمل بینی

جلوگیری از ایجاد زخم  پس از انجام عمل بینی

زخم ها در هر قسمتی از پوست که مورد برش قرار گرفته یا دچار پارگی شده اند ممکن است به وجود آیند.استفاده از روش درمانی ماساژ و تزریق استروئید برای بیمارانی استفاده می شود که بافت زخم آنها داخلی باشد. ایجاد زخم و اسکار در تمامی اعمال جراحی طبیعی می باشد.البته این زخم ها می توانند به صورت پنهان یا در معرض دید باشند.این موضوع جزو مسائل دارای اولویت اول در مسائل پزشکی محسوب نمی شود؛چرا که اولویت اصلی مشکلاتی است که برای بینی وجود دارد و در مراحل بعدی می توان اسکار و زخم را رفع نمود.هرچند در جراحی های زیبایی هدف زیبایی می باشد و وجود اسکار و زخم پسندیده نمی باشد.

جلوگیری از ایجاد زخم (اسکار) پس از انجام عمل بینی

آیا این زخم ها ممکن است فرد را دچار مشکل کنند؟

دکتر بابایی فوق تخصص جراحی پلاستیک در اهواز بیان می کنند که  وجود تعدادی از زخم ها و اسکارها در جراحی بینی طبیعی است ولی اگر تعداد این زخم ها از یک مقداری بیشتر باشد بر روی زیبایی و نتیجه عمل بینی اثر دارد و در نتیجه کلی عمل نقص هایی را به وجود می آورد.در اغلب موارد خطوط زخم داخلی به دلیل تجمع بیش از حد بافت زخم است و آنها را به عنوان خط های بی رویه و بی قاعده نام گذاری می کنند.برخی از این زخم ها و اسکار ها که به دلیل عمل بینی روش باز به وجود می آیند مساله نگران کننده ای نیستند چرا که به مرور زمان رفع و غیر قابل رویت می شوند.

بیشتر بخوانید
جراحی بینی در زنان

به وجود آمدن زخم(اسکار) پس از عمل بینی

دکتر بابائی جراح پلاستیک در اهواز بیان می کنند که زخم و اسکار می تواند به صورت خارجی و داخلی تشکیل شوند.اگر زخم ایجاد شده شامل استخوان یا غضروف نباشد و صرفا شامل بافت زخم (اسکار) باشد؛ میتوان به راحتی و به وسیله استروئید تزریقی مورد درمان قرار داد.

در مواردی به جراحی نیاز می شود که بافت زخم و اسکار هر دو حالت را داشته باشد. بهتر است فرد حضوری به دکتر مراجعه و مشورت کند.

چگونه می توان مانع از تشکیل بافت زخم(اسکار)شد؟

در این مقاله چندین روش برای شما معرفی میگردد.

انتخاب جراح بینی با تجربه و خوب 

در هنگام انتخاب جراح بینی سعی داشته باشید جراحی را انتخاب کنید که متخصص و مجرب باشد و همچنین آینده نگری،هنر و علم لازم در این کار را داشته باشد؛چرا که چنین پزشکی می تواند به فرد کمک کند تا به نتایج مطلوبش بدون بروز مشکل خاصی برسد.

اجتناب از استعمال سیگار و نوشیدن الکل

در هفته های اولیه بهبود بعد از عمل استفاده از سیگار و مشروبات الکلی نتایج نامطلوب و جبران ناپذیری بر نتیجه جراحی شما خواهد داشت.خون ریزی و ورم دو قسمت از مراحل بهبود فرد بعد از جراحی هستند که سیگار و نیکوتین موجود در آن باعث می شود روند بهبود کند شود چراکه با ایجاد انقباض و تنگی عروق باعث می شود که پوست های مرده،زخم و اسکار به وجود بیاید.پس می توانید با دوری از سیگار و الکل در طول مدت زمان تجویز شده توسط پزشک و (گاها طولانی تر از آن)،به روند بهبود خود کمک شایانی بکنید.

بیشتر بخوانید
چرا عمل بینی طبیعی طرفداران زیادی دارد؟

انجام درست تمامی دستورالعمل ها

دستورالعمل هایی که پزشک شما به شما میدهد از روی تجربه و دانش و برای نتیجه گیری خوب از عمل می باشد. پس چند هفته سختی و مراعات می تواند ارزش یک نتیجه ی ماندگار خوب را داشته باشد.

برخی از خدمات دکتر بابایی :

و…

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر بابائی فوق تخصص جراحی پلاستیک

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]
عکس از دکتر کامران بابایی

دکتر کامران بابایی

دانش نامه پزشکی عمومی در سال ٨٠ و جراحی عمومی در سال ٨۶ و فوق تخصص جراحی پلاستیک در سال ٩١ از دانشگاه اصفهان
سابقه طبابت در مناطق محروم ٢ سال ارومیه و ٢ سال در نور آباد ممسنی
و از سال ٩١ استادیار بخش جراحی پلاستیک دانشگاه جندی شاپور اهواز

برچسب ها:

آخرین دیدگاه ها

مقالات مرتبط

Related News

هزینه جراحی بینی در اصفهان

هزینه جراحی بینی در اصفهان

کسانی که دارای بینی با شکل نامناسب یا بیش از حد بزرگ هستند، یا بینی آن ها دارای انحراف تیغه ی میانی و پولیپ است. قطعا به...

بهترین فصل جراحی بینی

بهترین فصل جراحی بینی

بهترین فصل جراحی بینی عمل بینی درد و ناراحتی ایجاد می کند؟ عمل بینی در زمستان بهتر است یا در زمستان؟ هزینه عمل بینی چقدر...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با دکتر کامران بابایی