مدت زمان مطالعه ۱۱ دقیقه

عمل بینی طبیعی

شما از آن دسته افرادی هستید که می خواهید با از بین بردن نواقص بینی خود به زیبایی برسید یا قصد دارید با داشتن بینی ای فانتزی به زیبایی چهره خود بیافزایید؟

برخی افراد ترجیح می دهند عمل بینی فقط نواقصی مانند قوز، افتادگی، انحراف و بزرگی بینی را از بین ببرد تا هیچ عضوی از صورت آن ها ناخوشایند و نامتناسب نباشد این افراد هم چنین از داشتن بینی های عروسکی و فانتزی که صورت شان را از حالت طبیعی خود خارج کند دوری می کنند بنابراین بهترین انتخاب برای آن ها عمل بینی طبیعی است. اگر شما جز این دسته از افراد هستید پیشنهاد می کنیم این مطلب را از دست ندهید.

جراحی بینی طبیعی در اصفهان

این موضوع را همه شما می دانید که جراحی بینی یک عمل ساده و پیش پا افتاده نیست بلکه با توجه به اینکه بینی در مرکز صورت قرار دارد تغییراتی که روی آن پیاده می شود باید با حفظ هماهنگی و هارمونی با سایر اعضای صورت باشد. از عوامل مؤثر در یک جراحی بینی طبیعی خوب آناتومی و ساختار بدنی بیمار، توقعات بیمار و مشاوره با جراح پلاستیک است. به این منظور می توانید از سامانه نوبت دهی و مشاوره آنلاین دکتر کامران بابایی – فوق تخصص جراحی پلاستیک استفاده نمایید.

عمل بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی یکی از انواع جراحی های زیبایی است که پزشک متناسب با فرم صورت بیمار و دیگر اجزای آن با تغییراتی به نسبت کمتر از سایر جراحی های بینی عمل را انجام می دهد.

یکی از مهمترین وظایف بهترین جراح بینی این است که پیش از عمل جراحی سابقه پزشکی و بیماری شما را مطالعه کند، سلامتی بافت بینی تان را بررسی کند و در نهایت شما را به طور کامل در مورد روند جراحی بینی و عوارض بعد از آن توجیه کند. شما نیز به عنوان بیمار لازم است نهایت همکاری را با جراح بینی انجام دهید و هر سؤالی در ذهن دارید از او بپرسید، هر مطلب مهمی که احساس می کنید گفتنش در جریان جراحی بینی با سود همراه است عنوان کنید و هیچ نکته ی پوشیده ای قبل از عمل باقی نماند تا عمل با موفقیت انجام شود.

عمل بینی طبیعی معمولا به هدف درمان یا مرتفع کردن نواقص کوچکی مانند بزرگی پره های بینی، قوز و انحراف یا اختلالات تنفسی انجام می گیرد. اندازه بینی در این عمل خیلی کوچک نمی شود و به نسبت سایر جراحی ها احتمال بروز عوارض کمتری دارد.

معیارهای جراحی بینی طبیعی

 • زاویه پیشانی تا نوک بینی، و نوک بینی تا چانه

زاویه ای حدوداً 120 الی 130 درجه است. برای تعیین زاویه ی نوک بینی تا چانه، لب بالا باید به میزان 4 میلی متر و لب پایین به میزان 2 میلی متر از خط نوک بینی تا چانه عقب تر باشد.

 • زاویه لب و بینی

زاویه مناسب بین لب و بینی باید در خانم ها حدود 90 الی 120 درجه و در آقایان تیزتر باشد.

بینی استخوانی و جراحی
 • زاویه برآمدگی پیشانی و بینی

در مورد این زاویه هم تقریبی وجود دارد که حدود آن برای خانم ها 115 الی 130 درجه است و برای آقایان باید تیزتر باشد.

نحوه جراحی بینی طبیعی

مانند تمامی جراحی های زیبایی در عمل بینی طبیعی نیزپیش از عمل جلسه ای برای مشاوره با پزشک ترتیب داده می شود که در آن با در نظر گرفتن سلایق و نظرات بیمار و تشخیص پزشک شکل و سایز بینی متناسب با سایر اجزا و اصول زیبایی شناسی لازم تعیین می شود. بیمار بعد از تهیه تصاویر لازم و آزمایش هایی که پیش از جراحی بینی ضروری است از دو هفته قبل از تاریح جراحی با رعایت نکاتی که پزشک به او گوشزد می کند آماده ی جراحی بینی می شود.

بررسی های قبل از عمل بینی

اولین اقدامی که جراح باید قبل از اقدام به عمل جراحی بینی طبیعی انجام دهد بررسی ظاهر بینی بیمار است به این صورت که در مرحله اول بینی را از زاویه بالا مشاهده کند و میزان بلندی، کوتاهی بینی یا همان ارتفاع بینی را در ذهنش پردازش کند، در مرحله دوم بینی را از زاویه پایین معاینه کند تا از تقارن یا عدم تقارن سوراخ های بینی بیمار آگاه شود، در مرحله ی سوم با دقت در نیم رخ بینی میزان برآمدگی یا قوز بینی را بررسی می کند.یک جراح باتجربه حتماً سعی می کند از توقعات بیمار آگاه شود تا بتواند به بهترین نحو آنها را برآورده کند.

نکات لازم قبل از عمل بینی

 • در تجربه یک عمل بینی موفق آگاهی و همکاری بیمار تاثیر زیادی دارد. ضمن این که با رعایت اصول و نکات لازم به کسب نتیجه مطلوب کمک می کند با داشتن ارامش این تجربه را برای خود و پزشک تسهیل می نماید. بنابراین اولین توصیه ما به شما عزیزانی که قصد دارید عمل بینی انجام دهید کسب اطلاعات و آگاهی کافی از این جراحی است.
 • اطلاع پزشک از وضعیت سلامت عمومی شما پیش از عمل جراحی بینی ضروری است و آزمایش ها نیز به همین هدف انجام می شود. لطفا با بیان تمام جزییات از سوابق بیماری و سلامت خود احتمال آسیب حین جراحی را به حداقل برسانید.
 • داروهای مصرفی خود را با پزشک در میان بگذارید و اگر درمیان آن ها از دسته ی داروهایی که در روند انعقاد طبیعی خون تاثیر گذار هستند وجود دارد لطفا از دو هفته قبل از عمل مصرف آن را متوقف کنید.
 • استحمام در شب پیش از جراحی ضروری است.
 • از مصرف هر گونه نوشیدنی الکلی یا دخانیات از دو هفته قبل از عمل جراحی خودداری نمایید.
 • به اندازه کافی بخوابید و سعی کنید آرامش داشته باشید.
 • حداقل 8 ساعت قبل از عمل ناشتا باشید

چه نکاتی در جراحی بینی طبیعی مهم است؟

همانطور که از اسم این نوع از جراحی بینی مشخص است طبیعی و بدون نقص بودن بینی از مهمترین اهداف این جراحی است. بهترین جراح بینی ضمن بر طرف کردن نواقص ظاهری یا اختلالات بینی به نکات و مواردی مانند تقارن بینی، یکسان بودن پره های بینی، طبیعی بودن سایز سوراخ های بینی ( که در جراحی بینی فانتزی بر خلاف عمل بینی طبیعی سوراخ بینی نسبتا کوچک تر است) و از بین رفتن قوز بینی توجه می کند.

تقارن و طبیعی بودن پره های بینی

در عمل جراحی طبیعی  همانطور که از اسم آن پیداست همه قسمتهای بینی باید حالت طبیعی بودن خود را حفظ کند. بینی دچار کمترین تغییرات بوده و در همین راستا پره های بینی دچار کمترین تغییری هستند. در صورتی که بیمار بخواهد جراح به پره های بینی دست نمیزند تا تقارن پره های بینی به صورت کامل حفظ شود و طبیعی باقی بماند.

سایز طبیعی بینی

سایز بینی در عمل های فانتزی و عروسکی معمولا از آنچه که هست کوچکتر می شود. این کوچک شدن بیش از حد گاهی اوقات فرد را دچار مشکلاتی می کند از قبیل طبیعی نشدن فرم بینی ، سخت شدن تنفس که سلامت بیمار را به خطر می اندازد.

در عمل جراحی طبیعی شما خیالتان راحت است که سایز طبیعی بینی خود را حفظ می کنید . و تنها به رفع عیوب بینی می پردازید.

چه کسانی مناسب ترین کاندیدا برای عمل بینی طبیعی هستند؟

معمولا در اولین جلسه مشاوره پزشک از بیمار می خواهد که تصورات و توقع خود از نتیجه عمل را بیان کند . این موضوع اهمیت زیادی دارد چرا که اولا بیمار باید از نتیجه عمل تصورات ذهنی درست و درخواست معقولانه ای داشته باشد. دوما نتیجه عمل کاملا به درخواست بیمار و نوع بینی وی برمی گردد.

کسانی برای انجام عمل بینی طبیعی مناسب هستند که :

 • درخواست کمترین تغییرات بر روی بینی خود را داشته باشند.
 • تنها برای رفع عیوب بینی خود بخواهند جراحی کنند.
 • عمل آنها بیشتر جنبه درمانی داشته باشد.
 • افرادی که رشد بینی در آنها متوقف شده باشد .
 • بیشتر افراد به خصوص آقایانی که میخواهند چهره طبیعی شان بعد از عمل حفظ شود.
 • امکان عمل مجدد بینی به دلایل مختلف در جراحی بینی طبیعی بیشتر وجود دارد.
 • افرادی که از لحاظ جسمانی سالم هستند.

مراحل انجام عمل بینی طبیعی

معمولا متخصصان خوب جراحی بینی از روش باز برای جراحی بینی استفاده می کنند .

در این نوع جراحی ابتدا بیمار تحت بیهوشی کامل قرار می گیرد. سپس جراح با استفاده از ابزار مخصوص ناحیه بین دو سوراخ بینی (کلوملا) را باز می کند. سپس پوست بینی را بالا زده و اقدامات لازم توسط جراح انجام می شود.

از آنجائیکه جراحی بینی طبیعی باید کاملا به فرم طبیعی بینی فرد باشد ، معمولا تغییرات کمی روی بینی صورت میگیرد. جراح برای اعمال تغییرات روی بینی با توجه به درخواست بیمار که قبل از عمل آنها را کاملا برای پزشک شرح داده است اقدام می کند. در جراحی بینی طبیعی تنها به رفع عیوب بینی پرداخته می شود از اینرو دارای کمترین تغییرات است.

پس از اصلاح عیوب بینی داخل بینی تامپون قرار داده می شود. از بخیه های داخلی جذبی و بخیه های غیر جذبی برای محل های برش استفاده می شود.

در نهایت اسپلینت یا گچ بینی روی بینی قرارداده شده و به این ترتیب مراحل جراحی بینی طبیعی به اتمام می رسد.

فیلم جراحی بینی طبیعی و مردانه

اکثریت آقایان تمایل زیادی به جراحی بینی طبیعی دارند. اینکار علاوه بر حفظ چهره طبیعی فرد باعث زیبایی چهره نیز می شود.

ممکن است فردی  به دلایل مختلف از جراحی بینی خود رضایت کامل نداشته باشد یا به دلایلی از قبیل  مشکلات تنفسی یا بروز حادثه ای دچار نقص در بینی شده باشد که لازم باشد دوباره اقدام به انجام جراحی بینی کند. در این شرایط فردی که در نوبت اول بینی خود را به صورت طبیعی عمل کرده باشد، درصد موفقیت بالاتری دارد.

مزیت های جراحی بینی طبیعی

مزیت های جراحی بینی طبیعی نسبت به دیگر انواع جراحی زیبایی بینی

احتمال بروز عوارضی هم چون اختلال تنفسی در این نوع از جراحی بسیار کم است زیرا برخلاف جراحی فانتزی، در این عمل تغییر زیادی در ساختار بینی ایجاد نمی شود.

تغییرات چهره بیمار در این نوع از جراحی متعادل بوده و برای کسانی که دوست دارند چهره شان به همان شکل باقی بماند انتخاب مناسب تری است.

قوس و فرورفتگی غیرعادی بینی در این جراحی وجود ندارد و با گذر زمان چهره فرد تغییری نمی کند.

مدت زمان این جراحی به نسبت کمتر از دیگر انواع جراحی بینی است.

در بین مردان برای جراحی بینی مردانه عمل کردن به صورت طبیعی طرفداران زیادی دارد.

مراقبت های لازم بعد از عمل بینی طبیعی

پس از جراحی بینی آنچه اهمیت دارد حفظ نتیجه جراحی است. مراقبت از بینی تا زمانی است که اتصال بینی بافت های بینی رخ دهد مهم ترین وظیفه ی بیمار و همراهان او است.

از انجام فعالیت هایی مانند خمیازه کشیدن، عطسه کردن، خندیدن و.. که با کشیدگی در عضلات صورت باعث ایجاد فشار و ینی به بافت بینی می شود تا حد امکان خودداری نمایید.

از مصرف غذاهای جویدنی و سفت تا زمانی که بینی در وضعیت مناسب و ثابتی قرار گرفت خودداری کنید.

تا دو هفته بعد از عمل از مصرف مشروبات الکلی و دخانیات خودداری نمایید این ها با اختلال در اکسیژن رسانی به بافت بینی روند بهبودی پس از مل را مختل می کند.

بهداشت را رعایت کنید و چسب بینی را در مدت زمان های تعیین شده توسط پزشک و به روش صحیحی که آموزش داده است تعویض کنید.

خونریزی و درد در روزهای اولیه بعد از عمل عادی است برای کاهش خونریزی می توانید از کمپرس یخ استفاده نمایید.

مسکن های تجویز شده توسط پزشک را در روزهای اولیه بعد از عمل بینی، برای تقلیل درد مرتب مصرف نمایید.

تا حد امکان در دو هفته اول سر خود را به سمت پایین خم نکنید.

از وارد شدن هر گونه ضربه یا فشار به بینی خود جلوگیری کنید.

علائم و عوارض غیرعادی را با پزشک خود در میان بگذارید.

جلسات معاینه بعد از عمل را جدی بگیرید.

هزینه عمل جراحی در اصفهان

از مهمترین سوالات کسانی که قصد جراحی بینی دارند ، سوال در مورد هزینه هاست. هزینه جراحی بینی به عوامل گوناگونی بستگی دارد. مثلا هزینه جراحی بینی در اصفهان با سایر شهرها مثل تهران متفاوت است. از دیگر عوامل مهم و تاثیر گذار هزینه پزشک متخصص ، دستیاران پزشک ، بیمارستان یا کلینیک مورد نظر است.

انتخاب بهترین جراح برای عمل بینی طبیعی

از مهمترین اقداماتی که قبل از جراحی باید به آن توجه ویزه ای کرد دقتادر انتخاب پزشک متخصص و با مهارت است. خوشبختانه امروزه پزشکان حاذق بسیاری در ایران هستند که جراحی ینی را به طور تخصصی و با مهارت بالایی انجام می دهند. اما متاسفانه بغیر از دکترهای متخصص کسانی هم هستند بدون مجوز مربوطه اقدام به عمل جراحی می کنند. همینامر انتخاب پزشک را کاری دشوار می کند. ما به شما بهترین متخصص جراحی بینی در اصفهان دکتر کامران بابایی را معرفی می کنیم. که دارای فوق تخصص جراحی پلاستیک هستند. به علاوه نمونه کارهای بسیاری نیز دارند که موجب رضایت زیباجویان را فراهم آورده است.

امیدواریم که عملی موفقیت آمیز را تجربه نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
عکس از دکتر کامران بابایی

دکتر کامران بابایی

دانش نامه پزشکی عمومی در سال ٨٠ و جراحی عمومی در سال ٨۶ و فوق تخصص جراحی پلاستیک در سال ٩١ از دانشگاه اصفهان
سابقه طبابت در مناطق محروم ٢ سال ارومیه و ٢ سال در نور آباد ممسنی
و از سال ٩١ استادیار بخش جراحی پلاستیک دانشگاه جندی شاپور اهواز

برچسب ها:

آخرین دیدگاه ها

مقالات مرتبط

Related News

هزینه جراحی بینی در اصفهان

هزینه جراحی بینی در اصفهان

کسانی که دارای بینی با شکل نامناسب یا بیش از حد بزرگ هستند، یا بینی آن ها دارای انحراف تیغه ی میانی و پولیپ است. قطعا به...

بهترین فصل جراحی بینی

بهترین فصل جراحی بینی

بهترین فصل جراحی بینی عمل بینی درد و ناراحتی ایجاد می کند؟ عمل بینی در زمستان بهتر است یا در زمستان؟ هزینه عمل بینی چقدر...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *