دکتر کامران بابایی / عمل زیبایی صورت / لیفت صورت با کدام روش بهترین نتیجه را دارد؟
مدت زمان مطالعه ۹ دقیقه

لیفت صورت با کدام روش بهترین نتیجه را دارد؟

آیا به دنبال بهترین جراح لیفت صورت هستید؟ به چه علتی تصمیم به انجام لیفت صورت دارید؟ آیا از هزینه لیفت صورت در تهران و شهر های بزرگی مانند اصفهان با خبرید؟

همانطور که می دانید لیفت صورت (با جراحی و یا بدون نیاز به جراحی) از جمله روش های مهم و تاثیر گذار در جوانسازی پوست می باشد. افرادی زیادی بنا به دلایل متعددی مخصوصا افزایش سن؛ دچار افتادگی پوست در قسمت های مختلف صورت خود می شوند.

کشیدن پوست صورت یا لیفت صورت چیست؟

لیفت صورت روشی برای بالا کشیدن پوست صورت و افزایش شادابی و طراوت است. درواقع لیفت صورت یک روش جوانسازی موثر برای صورت است. با افزایش سن، پوست صورت دچار پیری می شود در این شرایط چربی های زیر پوست تحلیل می رود، عضلات صورت ضعیف شده و درنتیجه شل شدگی پوست، چین و چروک، ایجاد فرورفتگی در قسمت های صورت مختلف بروز می دهد. اگر فردی از الکل یا مواد مخدر استفاده کند، لاغری شدید در فواصل زمانی کم داشته باشد، استرس و نگرانی های شدید را تجربه کند، بیش از اندازه و بدون محافظ در مقابل نور خورشید باشد، پوست فرد دچار پیری زودرس می شود. برای پیری پوست چه زودرس باش و چه به دلیل افزایش سن لیفت صورت بهترین راه درمان است.

لیفت صورت با عمل جراحی و یا بدون عمل جراحی قابل انجام است.

انواع روش های لیفت صورت

نوع تکنیک انجام لیفت صورت که با جراحی یا بدون جراحی باشد توسط پزشک با توجه به شرایط بیمار تشخیص داده می شود. در اصل جراحی لیفت صورت چین و چروک، افتادگی و شل شدگی صورت را برطرف می کند اما برای باز گرداندن جوانی پوست نیاز است همزمان تزریق چربی نیز انجام گیرد تا پیری پوست هم درمان شود. همانطور که گفته شد روش های لیفت صورت به دو گروه کلی تقسیم می شود. گروه اول بدون جراحی: تزریق ژل، تزریق چربی، تزریق بوتاکس، لیفت صورت با آر اف، لیفت با نخ، هایفوتراپی تقسیم می شود و گروه دوم جراحی است. این افتادگی پوست زیبایی چهره و گیرایی آن را کاهش می دهد و اعتماد به نفس فرد نیز متقابلا کم تر می شود و این امر تاثیر مستقیم در مراودات اجتماعی فرد خواهد داشت. تفاوت تزریق ژل و جراحی برای لیفت صورت چیست؟ در ادامه صحبت های دکتر کامران بابایی – فوق تخصص جراحی پلاستیک را در این خصوص ملاحظه می کنید.

 

تزریق ژل برای جوانسازی صورت

برای فرو رفتگی های صورت و پر کردن قسمت های مختلف صورت انجام می شود. برای برطرف کردن چین و چروک صورت از ای روش استفاده می شود همچنین برای برجسته کردن لب ها و گونه ها نیز کاربرد دارد. با پر کردن چین و چروک ها و فرورفتگی ها و… صورتی جوان تر خواهیم داشت. به همین منظور در دسته ی لیفت صورت قرار می گیرد.

 

تزریق چربی برای رفع چین و چروک صورت

برای این سبک از لیفت موادی که به عنوان فیلر برای تزریق به پوست صورت مورد استفاده قرار می گیرد از چربی بدن خود فرد به دست می آید. به همین دلیل نسبت به روش قبل کارایی بهتر، عوارض جانبی کمتر و همچنین ماندگاری بالاتری دارد. در این روش علاوه بر سفت شدن پوست و از بین رفتن چین و چروک، حجمی که بافت ها به دلایلی از دست داده اند و دچار پیری شده اند نیز جبران شود. این مورد دقیقا مورد تکمیلی جراحی نیز است. درواقع در مواردی که جراحی لیفت صورت نمی تواند کاری از پیش ببرد،  برای حجم از دست رفته بافت های صورت تزریق چربی بهترین و کارآمد ترین روش است.

 

لیفت صورت با آر اف

آر اف همان رادیو فرکوئنسی است. این درمان سال ها است، که در تکنیک های زیبایی استفاده می شود. تنها تفاوت ایجاد شده در دستگاه ها است. در قدیم دستگاه ها فقط کار رفع جای جوش و آکنه کشیدگی پوست در جوان سازی و یکنواختی پوست تاثیر می گذاشته و دستگاهی که امروزه از آن استفاده می شود، با آر اف فرکشنال تاثیر بر روی پوست گذاشته و پوست را تحریک می کند که کلاژن سازی کرده و شروع به سفت شدن کند. این روش لیفت شرایط سنی ندارد و این موضوع یکی از مزیت های آن است.

کاندیدای مناسب برای لیفت صورت

کاندیدای مناسب برای لیفت صورت

لیفت صورت با نخ چگونه انجام می شود؟

این سبک از لیفت یک تکنیک حساس است و نیاز به تخصص و حرفه ای بودن در این زمینه دارد. لیفت صورت با این روش شل شدگی و افتادگی را درمان می کند. در جهت های مشخص شده ای که جراح پلاستیک از قبل نشانه گذاری می کند این نخ ها که قابلیت جذب نیز دارند باعث کشیدگی پوست می شود. با این روش افتادگی و شل شدگی های کم به سادگی قابل رفع شدن هستند و با توجه به لیفت و عمل لیفت این روش عوارض کمتری دارد. دوره نقاهت این روش نهایتا ۴۸ ساعت است و بعد از نیازی به مراقبت خاصی ندارد. جای زخم و یا آسیبی هم باقی نمی ماند.

 

هایفو تراپی برای لیفت صورت

هایفو تراپی از به روز ترین روش های موجود برای لیفت صورت است. در این روش عضلات افتاده صورت در عمق پوست گرم کرده و اون لایه ها تحریک شده و شروع به سفت شدن و سپس جوان سازی پوست می کنند البته این اتفاق به مرور زمان رخ می دهد و طول درمان دارد.

 

در صورتی که پزشک تشخیص بدهد با لیفت بدون جراحی چین چروک و افتادگی  پوست رفع نمی شود، از روش جراحی استفاده می کند.

جراحی لیفت صورت چیست؟

آیا می خواهد دوباره جذابیت روزهای جوانی را داشته باشید؟

اگر جوابتان مثبت است باید بدانید که سالیانه تعداد زیادی از خانم های میانسال برای از بین بردن افتادگی و چین و چروک های پوست صورت خود این عمل زیبایی را انتخاب می کنند. چیزی که در دوران جوانی، پوست صورت را صاف و سفت روی صورت نگه میدارد کلاژن ها هستند که با افزایش سن به مرور کمتر شده واز بین می روند؛ علاوه بر اینها نوع ژنتیک فرد و تابش آفتاب و نیروی گرانش زمین و مصرف دخانتیات و استرس های روزمره ای که در زندگی شهری وجود دارد باعث شل شدن و افتادگی پوست می شوند!!!

نحوه لیفت صورت با جراحی

در تمامی روش های بدون جراحی نیاز به بیهوشی نیست اما در جراحی لیفت صورت، فرد بیهوش شده و عمل انجام می شود. در طی عمل چربی های اضافه صورت برداشته شده و از طرفی لایه های زیرین سفت می شود و پوست صورت و گردن کشیده و چین و چروک ها و افتادگی ها از بین می رود. پس از عمل، سن حداقل ۵ تا ۱۰ سال جوان تر خواهد شد. نتیجه ای که عمل جراحی دارد خیلی مطلوب تر از روش های بدون جراحی است.

این روش محدودیت سنی ندارد اما بیشتر در سن های ۴۰ تا ۶۰ سال انجام می شود.

آیا تا به حال به فکر از بین بردن علائم پیری و افزایش سن خود افتاده اید؟

افراد مناسب برای عمل زیبایی لیفت صورت 

چه کسانی کیس های مناسبی برای انجام لیف صورت هستند؟ معمولا افرادی که بالای 40 سال سن دارند می توانند این عمل را انجام دهند البته، شرایط پوستی هر فردی با دیگری کاملا متفاوت است و در نهایت این پزشک شما است که تشخیص می دهد شما امکان انجام این عمل را دارید یا خیر!

نحوه انجام عمل لیفت صورت

بهتر است بدانید که این عمل به دو صورت بی حسی موضعی و حتی بیهوشی کامل انجام می شود. در حین عمل جراح برش های زده می شود که که بیشتر برش ها را در زیر موها ایجاد می کند که از آن قسمت ها پوست را می کشند و جایگاهش را تغییر می دهند.

با این عمل تا حد زیادی بسته به جنس و سن افراد چروک های پوست برداشته می شوند و صورت صاف و یکدست می شود و میزان برش ها هم بستگی به این موارد دارد که پزشک برای هر شخصی چه تشخیصی از میزان این برش ها را می دهد.

جراحی لیفت صورت

لیفت صورت

شرایط موجود پس از اتمام عمل لیفت صورت

درپایان عمل صورت پانسمان شده است و حدود یک هفته بعد پانسمان ها باز می شوند ،وجود تورم و کبودی در این مدت طبیعی است و ممکن است بیمار در ناحیه صورت درد داشته باشد که با مصرف مسکن ها ی تجویز شده تا حد زیادی از این درد کاسته می شود.

نتیجه حاصل از انجام لیفت صورت

دوره نقاهت این جراحی حدودا 2 هفته است و مدت زمان ماندگاری این عمل بسته به شرایط سنی و ژنتیک شخص تا سال ها و حتی تا همیشه میتواند ماندگار باشد ولی حداقل زمان ماندگاری که در نظر گرفته شده است حدود 10 سال است.

مراقبت های لازم بعد از انجام لیفت صورت

بهتر است تا زمان بهبودی استراحت لازم را داشته باشید و فعالیت سنگینی انجام ندهید، برای کاهش علائم تورم و کبودی می توانید از کمپرس یخ روی صورت برای چندین بار در روز استفاده کنید.

در زمان خروج از منزل حتما از کرم ضد آفتاب و عینک آفتابی استفاده گردد بهتر است از میوه های طبیعی مثل آناناس که باعث تسریع در بهبودی کبودی و تورم می شوند استفاده کنید و تا زمان از بین رفتن تورم از مصرف نمک خودداری کنید.

لیفت پیشانی مردانه

عکس از جراحی لیفت پیشانی

عوارض احتمالی جراحی لیفت صورت 

باید آگاه باشید که هیچ عمل جراحی نتیجه قطعی به همراه ندارد و ممکن است عوارضی برایتان به همراه داشته باشد باشد.

عوارضی مانند خونریزی، تورم و ریزش موها در ناحیه بخیه زد شده و عفونت از جمله مواردی است که به آن می توان اشاره کرد.

شما عزیزان می توانید با بررسی سابقه ی پزشکان و رضایت بیماران آن ها، بهترین جراح لیفت صورت در اصفهان را پیدا نمایید. این انتخاب به شما فرصت جلوگیری از عوارض نامطلوب فوق الذکر را می دهد. به خاطر داشته باشید شیوه ی جراحی و روش کار جراح بیشترین تاثیر را در نتایج حاصل از جراحی لیفت صورت دارد.

در پایان

لازم به ذکر است بدانید هرچه اقدامات پیشگیرانه و روش های لیفتینگ بدون جراحی را برای چین و چروک صورت خود استفاده کنید از لیفت با جراحی جلوگیری کرده و آن را به تعویق می اندازید. همچنین از نکات قابل توجه انتخاب بهترین جراح پلاستیک و کلینیک، بیمارستان و تکنسین مورد نیاز است که هرچه ماهرتر و تجهیزات مجهزتر باشد امکان دستیابی به نتیجه بهتر بالا می رود.

عکس از دکتر کامران بابایی

دکتر کامران بابایی

دانش نامه پزشکی عمومی در سال ٨٠ و جراحی عمومی در سال ٨۶ و فوق تخصص جراحی پلاستیک در سال ٩١ از دانشگاه اصفهان
سابقه طبابت در مناطق محروم ٢ سال ارومیه و ٢ سال در نور آباد ممسنی
و از سال ٩١ استادیار بخش جراحی پلاستیک دانشگاه جندی شاپور اهواز
برچسب ها:

مقالات مرتبط

Related News

هزینه ی لیفت صورت در اصفهان

هزینه ی لیفت صورت در اصفهان

با افزایش سن انسان قابلیت ارتجاعی پوست کاهش می یابد و چربی های زیر پوست تحلیل می روند. بنابراین  پوست حالت جمع شدگی  و...

تخلیه چربی لپ ها

تخلیه چربی لپ ها

تخلیه چربی لپ ها کاندیدای تخلیه چربی لپ ها چه کسانی می باشند؟  تخلیه چربی لپ ها به چه معناست؟ در این متن توضیحات جامع و...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.