دکتر کامران بابایی / جراحی بینی / همه چیز درباره جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

همه چیز درباره جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی

بسیاری از انسان ها که درگیر زیبایی ظاهری خود می شوند، همیشه با این مسئله مواجه هستند که کدام قسمت از چهره آنها نیاز به تغییر و جراحی دارد. حتما شما هم با دیدن افرادی که اقدام به جراحی زیبایی گوش می کنند، با این سوال مواجه شده اید که چرا گوش؟ مگر زیبایی گوش تا چه میزان می تواند در زیبایی ظاهری شخص تاثیر بگذارد؟ می توان با انجام جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی حالت و سایز گوش را تغییر داده و به زیبایی چهره کمک شایانی نمود. داشتن گوش های بزرگ در کودکان و بزرگسالان اعتماد به نفس آنها را کاهش داده و منجر می شود تا کمتر تمایل به حضور در اجتماع داشته باشند. این دسته از افراد به راحتی می توانند پس از جراحی گوش، چهره زیبایی به خود بخشیده و لاله گوش زیبایی داشته باشند. 

اتوپلاستی چیست؟

ابرخی از افراد ممکن است تغییر در سایز گوش های خود داشته باشند که این مسئله نیز به نوبه خود می تواند زیبایی آنها را به شدت دستخوش تغییر کند. در حالی که به راحتی و با انجام جراحی گوش می توان زیبایی را به چهره بازگرداند و تمامی نواقص چهره را برطرف کرد. 

افرادی که پیش از آغاز جراحی گوش زیر نظر پزشک جلسه مشاوره می روند، می دانند که باید قبل از عمل چه اقداماتی انجام دهند تا در کسب نتیجه مطلوب تاثیر گذار باشد. از جمله مهمترین آمادگی هایی که باید قبل از عمل زیبایی گوش انجام دهید، انجام برخی تست های آزمایشگاهی و سنجش بالینی است. پزشک باید تمامی شرایط بیمار را سنجیده و سپس به ایشان اطلاع دهد که آیا می تواند اقدام به جراحی زیبایی گوش نماید یا خیر. مسئله دیگر مصرف داروهای خاص پیش از جراحی گوش است. به خاطر داشته باشید که اگر تمایل دارید پش از جراحی زیبایی گوش نتیجه مطلوبی از این عمل به دست آورید، حتما سیگار را ترک کنید. زیرا مصرف دخانیات و سیگار می تواند در کسب نتیجه بعد از جراحی تاثیر گذار باشد. در نهایت نیز باید به این مسئله توجه کنید که قبل از عمل حتما از مصرف داروهای ضد التهاب، آسپرین و مکمل های دارویی که خونریزی را افزایش می دهد خود داری کنید.

اهداف و مراحل جراحی زیبایی گوش

برای آنکه بتوانید از جراحی اتوپلاستی خود بهترین نتیجه را کسب کنید، لازم است تمامی مراحل جراحی را به ترتیب رعایت نموده و در نظر بگیرید. افراد بسیاری وجود دارند که تمایل دارند این عمل زیبایی را انجام داده و بسیاری از مشکلات چهره خود را برطرف کنند. جراحی زیبایی گوش در اصل با هدف بازسازی و زیبایی انجام شده و فاکتورهای مهمی برای رسیدن به نتیجه مطلوب دارد. 

از جمله مهمترین مراحلی که باید پیش از انجام جراحی زیبایی گوش به آن توجه نمایید، باید به موارد زیر اشاره کنیم :


یافتن پزشک متخصص و جراح زیبایی

بیشتر اشخاصی که به سراغ جراحی زیبایی گوش می روند معمولا افرادی هستند که مشکلات جدی در چهره خود دارند. حال تصور کنید چنین فردی زیر نظر یک پزشک بی تجربه و تازه کار اقدام به انجام جراحی زیبایی نماید، آیا می تواند نتیجه مطلوبی از جراحی زیبایی به دست آورد؟ بدون تردید چنین شخصی نه تنها قادر نخواهد بود نتیجه مطلوبی از انجام جراحی زیبایی خود به دست آورد، بلکه ممکن است به مشکلات و آسیب های دیگری نیز دچار شود. 

برای جلوگیری از بروز چنین مشکلی، بهترین کار انتخاب پزشک متخصص و جراح زیبایی با تجربه است. پزشکانی که جراحی های متعددی انجام داده باشند و فارغ التحصیل دانشکده پزشکی باشند، مسلما نسبت به پزشکان دیگری که اولین بار است اقدام به انجام جراحی زیبایی گوش می نمایند، می توانند نتیجه بهتری برای جراحی گوش به همراه داشته باشند. 

پس در اولین مرحله پیش از جراحی اتوپلاستی حتما به دنبال پزشکی باشید که از تجربه و مهارت بالایی در جراحی زیبایی گوش برخوردار باشد. 


آمادگی ها و اقدامات پیش از جراحی زیبایی گوش

افرادی که پیش از آغاز جراحی گوش زیر نظر پزشک جلسه مشاوره می روند، می دانند که باید قبل از عمل چه اقداماتی انجام دهند تا در کسب نتیجه مطلوب تاثیر گذار باشد. از جمله مهمترین آمادگی هایی که باید قبل از عمل زیبایی گوش انجام دهید، انجام برخی تست های آزمایشگاهی و سنجش بالینی است. پزشک باید تمامی شرایط بیمار را سنجیده و سپس به ایشان اطلاع دهد که آیا می تواند اقدام به جراحی زیبایی گوش نماید یا خیر.

مسئله دیگر مصرف داروهای خاص پیش از جراحی گوش است. به خاطر داشته باشید که اگر تمایل دارید پش از جراحی زیبایی گوش نتیجه مطلوبی از این عمل به دست آورید، حتما سیگار را ترک کنید. زیرا مصرف دخانیات و سیگار می تواند در کسب نتیجه بعد از جراحی تاثیر گذار باشد. در نهایت نیز باید به این مسئله توجه کنید که قبل از عمل حتما از مصرف داروهای ضد التهاب، آسپرین و مکمل های دارویی که خونریزی را افزایش می دهد خود داری کنید. 


چه افرادی کاندید عمل زیبایی گوش هستند؟

از آنجایی که جراحی زیبایی گوش یک روش منحصر به فرد و خاص است، تنها برای افرادی مناسب است که ویژگی های خاصی داشته باشند. از جمله افرادی که می توانیم به عنوان کاندید مناسب برای جراحی زیبایی گوش بیان کنیم، افرادی هستند که شرایط زیر را دارا باشند:

  • کودکانی که بالاتر از 5 سال سن دارند و غضروف گوش آنها به اندازه کافی مقاوم شده باشد. 
  • افرادی که سیگاری نیستند.
  • اشخاصی که قادر هستند احساسات خود را به خوبی بیان کنند.
  • اشخاصی که از سلامتی کاملی برخوردار بوده و درگیر مشکلات عفونی و یا عفونت های مزمن نیستند. 
  • اشخاصی که نسبت به انجام جراحی زیبایی گوش دید مثبتی دارند و برای هدف خاصی اقدام به انجام این عمل جراحی می نمایند.
  • افرادی که قادر هستند به خوبی با پزشک خود ارتباط برقرار نموده و دستورات ایشان را به خوبی رعایت کنند. 
  • افرادی که به بیماری های خاص مبتلا نیستند و بعد از عمل برای بهبود محل زخم با مشکلات و اختلالات زیادی مواجه نمی شوند. 

عوارض و خطرات انجام اتوپلاستی

می دانیم که هر روش جراحی دارای مزایا و عوارض خاصی است. اگر پیش از اقدام به عمل در مورد خطرات و عوارض جراحی زیبایی گوش اطلاعات داشته باشید، مسلما می توانید نتیجه بهتری بعد از عمل به دست آورید. زیرا برای کاهش عوارض و خطرات این روش جراحی اقدامات لازم را انجام می دهید و در نظر می گیرد. 

مهمترین عوارض و خطراتی که می توانیم برای جراحی زیبایی گوش بیان کنیم، پاره شدن بخیه ها و بازگشت گوش به حالت قبل از جراحی است. از سوی دیگر ممکن است محل جراحی خونریزی نموده و یا به شکل غیر طبیعی در محل جراحی زخم ایجاد شود. بهترین روش پیشگیری از بروز تمامی این خطرات و عوارض، انتخاب پزشک متخصص و جراح با تجربه برای انجام جراحی زیبایی گوش است. 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
عکس از دکتر کامران بابایی

دکتر کامران بابایی

دانش نامه پزشکی عمومی در سال ٨٠ و جراحی عمومی در سال ٨۶ و فوق تخصص جراحی پلاستیک در سال ٩١ از دانشگاه اصفهان
سابقه طبابت در مناطق محروم ٢ سال ارومیه و ٢ سال در نور آباد ممسنی
و از سال ٩١ استادیار بخش جراحی پلاستیک دانشگاه جندی شاپور اهواز

برچسب ها:

آخرین دیدگاه ها

مقالات مرتبط

Related News

هزینه جراحی بینی در اصفهان

هزینه جراحی بینی در اصفهان

کسانی که دارای بینی با شکل نامناسب یا بیش از حد بزرگ هستند، یا بینی آن ها دارای انحراف تیغه ی میانی و پولیپ است. قطعا به...

بهترین فصل جراحی بینی

بهترین فصل جراحی بینی

بهترین فصل جراحی بینی عمل بینی درد و ناراحتی ایجاد می کند؟ عمل بینی در زمستان بهتر است یا در زمستان؟ هزینه عمل بینی چقدر...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *