(0910) 113 5759
اصفهان، خیابان شریعتی روبروی بیمارستان شریعتی، مجتمع فراز، واحد 102
دکتر کامران بابایی / جراحی بینی / عمل بینی گوشتی سخت ترین انواع جراحی بینی است!
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

عمل بینی گوشتی سخت ترین انواع جراحی بینی است!

آیا جراحی بینی گوشتی با جراحی بینی استخوانی تفاوت دارد؟ نتیجه عمل بینی در کدامیک بهتر خواهد بود؟  بهتر است ادامه مطلب را مطالعه کنید تا در مورد جراحی بینی گوشتی بهتر اطلاع کسب نمایید.

مشخصات بینی گوشتی چیست؟

همانگونه که از اسمش مشخص می باشد، بینی گوشتی فاقد عضله و دارای پوست و چربی زیادی است، از جمله ویژگی این گونه بینی ها در این است که غضروف های بینی ضعیف بوده و ارتفاع پره های بینی زیاد است. اما در کل باید اشاره نماییم که بینی های گوشتی اغلب پهن و به حالت افتاده می باشد. این مسئله بدان معنا نمی باشد که هر کس دارای بینی پهنی باشد در رده ای بینی های گوشتی قرار دارد. بینی گوشتی به بینی گفته می شود که پره های بینی بزرگ، پهن و ضخیم است. پوست بینی دارای منافذ باز و چرب است. نوک بینی پهن است و در قسمت زیر آن تصور می شود استخوانی وجود ندارد. در واقع غضروف روی بینی ضعیف است و احساس نمی شود. طبق نظر عام این عمل جزو عمل های قابل برگشت است. بله در گذشته به دلیل کمبود امکانات و روش های سنتی برای عمل، گاهاً شکل بینی بعد از عمل دچار تغییر می شده. اما امروزه با پیشرفت های زیادی که در زمینه متد و عملکرد، دیدگاه و روش عمل و… وجود دارد، این برگشت صورت نمی گیرد.

بینی عمل شده گوشتی

بینی عمل شده گوشتی

در توضیح سبک دست کاری سر بینی می توان گفت: پزشک در این مورد غضروف اضافی سر بینی را برداشته و از غضروف پایینی دو طرف بینی قسمتی را نگه داشته تا جنبه حمایتی برای سر بینی داشته باشد. زیرا اگر این روش بر روی مریض انجام شود و پزشک غضروف بیشتر بردارد، غضروف طرفی پایین بیش از اندازه  کاهش پیدا می کند و باعث می شود در جراحی سوراخ های بینی بسته شود.از جمله موارد دیگر می توان گفت افتادگی ناخواسته سوراخ های بینی و کوچک شدن بیش از انداره سر بینی.

بیشتر بخوانید
هزینه جراحی بینی

پس از جراحی پوست سر بینی را جمع کرده و نتیجه بینی کوچک مثلثی و زیبا خواهید داشت.

سبک تغییر شکل بینی با بخیه

این سبک بیشتر برای بینی هایی که عریض هستن کاربرد دارد. در این سبک در صورتی که فرد مشکلات دیگری نداشته باشد و ساختار بینی استاندارد های لازم را داشته باشد، بدون برداشتن غضروف سر بینی و یا تغییر ساختار های زیرین که به عنوان پشتیبان غضروف سر بینی هستند، انجام می شود. با بخیه زدن دائمی در داخل بینی که شامل بخیه هایی دقیق در قسمت غضروف طرفی پایین  است باعث می شود سر بینی فرد کوچک تر شده و در صورتی که به شکل صحیح و با جراح ماهر این کار صورت بگیر نتیجه ای عالی در ظاهر بینی ایجاد می کند.

جراحی بینی بزرگ گوشتی

دو ماه بعد از عمل

 

یکی از رایج ترین جراحی های پلاستیک در سطح کشور، جراحی زیبایی بینی می باشد که از استقبال طیف وسیعی از افراد به خصوص جوانان برخوردار شده است، به طوری که اگر به جراح بینی حاذق و با تجربه مراجعه شود هیچ گونه خطر و یا عوارض جانبی را برای فرد به همراه نخواهد آورد.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انجام جراحی بینی و روش های آن بهتر است به یک فوق تخصص جراحی پلاستیک مراجعه نمایید که ما در اینجا دکتر کامران بابایی را معرفی می نماییم. شماره مطب ایشان در اهواز 09101135759

انواع جراحی زیبایی بینی

بینی براساس شکل و هیکل به دو گونه تقسیم بندی می شود. اگر در بینی چربی و یا پوست بیشتردیده شود، آن بینی، گوشتی بوده و نیاز به جراحی بینی گوشتی در عمل است. اما بینی هایی با استخوان و غضروف های زیادی وجود دارد که در حین عمل نیاز به تراشیدن دارد که این گونه بینی را در رده جراحی بینی استخوانی قرار می دهیم.

بیشتر بخوانید
تفاوت جراحی بینی استخوانی با بینی گوشتی

انواع جراحی بینی عبارتند از:

 • جراحی بینی فانتزی
 • جراحی بینی طبیعی
 • جراحی بینی گوشتی
 • جراحی بینی استخوانی
 • جراحی بینی عروسکی
 • جراحی پولیپ بینی
 • جراحی شکستگی بینی
 • جراحی انحراف بینی
 • و…

چگونه ورم بعد از عمل بینی گوشتی را کاهش دهیم؟

یکی از موارد طبیعی بعد از عمل بینی تورم آن است به دلیل فشار و آسیب های وارد شده به بافت بینی این تورم ایجاد می‌شود که با مرور زمان کاهش یافته و به طور کامل از بین می رود در روزهای اول پس از عمل بینی گوشتی میزان تورم به بیشترین حد خود وجود دارد که می توان با رعایت اصولی مانند نکات زیر این ورم بینی را کاهش داده و به بهبودی آن سرعت بخشید.

 • در روزهای اول بعد از عمل بینی گوشتی در خونریزی و ورم در بیشترین حد خود قرار دارد که بیمار به توصیه پزشک با استفاده از کمپرس یخ می تواند ورم و کبودی های حاصل از عمل را کاهش دهد.
 • درد بعد از عمل مورد دیگری است که بیماران پس از عمل جراحی با آن مواجه می‌شوند توصیه پزشک استفاده از داروهای مسکنی است که تعیین کرده است.
 • انجام فعالیت های شدید مانند ورزش دویدن و غیره که احتمال آسیب به بینی را افزایش می دهد ممنوع است.
 • بهتر است فعالیت هایی مانند عطسه کردن خندیدن سرفه کردن خمیازه کشیدن با احتیاط انجام شود زیرا به عضلات صورت فشار وارد شده و بافت بینی را که هنوز کاملاً منسجم و جوش خورده نیست دچار اختلال و تغییر می کند.
 • همچنین برای جلوگیری از خونریزی در یک هفته پس از عمل توصیه می شود داروهایی که روند انعقاد طبیعی خون را مختل می کنند از یک هفته پیش از عمل و پس از آن متوقف شده و بیمار تا زمان بهبودی کامل از مصرف نمک خودداری نماید.
بیشتر بخوانید
جراحی بینی در زنان

نتیجه عمل بینی گوشتی

برخی از افراد به اشتباه تصور می کنند که جراحی بینی استخوانی از نتایج بالا و بهتری برخوردار است و دوره نقاهت آن کمتر از جراحی بینی گوشتی بوده و کبودی و تورم در آن کمتر دیده می شود که دکتر کامران بابایی فوق تخصص جراحی پلاستیک در پاسخ به این سوال گفته اند که انواع جراحی های بینی هیچ گونه تفاوتی با هم ندارند و نتیجه عمل در هر دو بسته به دستان و تجربگی فوق تخصص دارد. چنانچه متقاضی تمام دستور العمل های بعد از عمل را رعایت کند، دوره نقاهتش کمتر خواهد بود.

آیا بینی گوشتی پس از عمل به حالت قبل برمی گردد؟

یکی از دغدغه های افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند و از شکل بینی خود رضایت ندارند احتمال برگشت بینی بعد از عمل است یعنی معتقدند که افرادی که بینی گوشتی دارند مدتی پس از عمل به حالت اول باز گشته یا شکل و فرمی نامتناسب پیدا می کند آنچه حقیقت دارد مهارت و تبحر پزشک متخصصی است که بینی را جراحی می کند بهترین جراح بینی به خوبی تجربه عمل بینی های گوشتی را دارد و با تکیه به مهارت و دانش خود بینی را به بهترین شکل ممکن جراحی می‌کند تا بیمار به نتیجه مورد نظر دست یابد

چکیده مطلب

جراحی بینی گوشتی به هیچ وجه دردناک نبوده و برای کاهش تورم بعد از عمل بهتر است باید تا 2 ماه از چسب بینی استفاده شود در برخی مواقع جراح بینی کورتون را تجویز می نماید. اگر تورم بعد از دوماه به طور کامل برطرف نشود، حتما به جراح بینی مراجعه کرده و این عارضه را زودتر برطرف نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
عکس از دکتر کامران بابایی

دکتر کامران بابایی

دانش نامه پزشکی عمومی در سال ٨٠ و جراحی عمومی در سال ٨۶ و فوق تخصص جراحی پلاستیک در سال ٩١ از دانشگاه اصفهان
سابقه طبابت در مناطق محروم ٢ سال ارومیه و ٢ سال در نور آباد ممسنی
و از سال ٩١ استادیار بخش جراحی پلاستیک دانشگاه جندی شاپور اهواز

برچسب ها:

آخرین دیدگاه ها

مقالات مرتبط

Related News

هزینه جراحی بینی در اصفهان

هزینه جراحی بینی در اصفهان

کسانی که دارای بینی با شکل نامناسب یا بیش از حد بزرگ هستند، یا بینی آن ها دارای انحراف تیغه ی میانی و پولیپ است. قطعا به...

بهترین فصل جراحی بینی

بهترین فصل جراحی بینی

بهترین فصل جراحی بینی عمل بینی درد و ناراحتی ایجاد می کند؟ عمل بینی در زمستان بهتر است یا در زمستان؟ هزینه عمل بینی چقدر...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با دکتر کامران بابایی