(0910) 113 5759
اصفهان، خیابان شریعتی روبروی بیمارستان شریعتی، مجتمع فراز، واحد 102
دکتر کامران بابایی / جراحی بینی / عمل ترمیم بینی چه زمانی ضرورت دارد؟
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

عمل ترمیم بینی چه زمانی ضرورت دارد؟

جراحی ترمم بینی چیست و چه مزایای دارد؟ آیا عمل ترمیم بینی سخت می باشد؟

در این مقاله توضیحات جامع و مفصلی در مورد جراحی بینی ثانویه گردآوری شده است که جهت کسب اطلاعات بیشتر بهتر است که این متن را تا انتها مطالعه نمایید.

جراحی ترمیم بینی

یکی از جراحی های پرطرفدار در بین افراد جراحی زیبایی بینی می باشد که باید بگوییم همه ی متقاضیان جراحی در پی یافتن جراح بینی حاذقی اند تا نتایج مطلوب و دوره نقاهت کوتاه مدتی را برایشان به همراه بیاورد، به همین جهت در انتخاب جراح بسیار وسواس به خرج می دهند. یکی از عوارضی که ممکن است در جراحی زیبایی بینی ایجاد شود، این است که ممکن نتیجه بعد از جراحی مورد تایید بیمار واقع نشود و از شکل نهایی بینی رضایت کامل نداشته باشد به همین جهت نیاز به جراحی بینی مجدد پیدا می کند.

جراحی بینی در اصفهان

دکتر کامران بابایی فوق تخصص جراحی پلاستیک

دکتر کامران بابایی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در اصفهان اظهار می نماید که  عمل رینوپلاستی ثانویه یا جراحی ترمیمی بینی بسیار پیچیده تر از عمل بینی اولیه است و نیاز به وقت بیشتری در حین عمل و دقت در کار را دارد.

 

عمل ترمیم بینی در چه مواقعی انجام می شود؟

فرورفتگی بینی

در بعضی موارد افرادی هستند که بر روی پل بینی آن ها فرو رفتگی ایجاد شده است. در این افراد برای معالجه، پزشک از ایمپلنت یا پروتز استفاده کرده و گاها با دست کاری خود غضروف بینی اصلاح مورد نظر را انجام داده و در قسمت پل بینی، یک بینی صاف و یک دست ایجاد می کند.

بیشتر بخوانید
جراحی قوز بینی

سوراخ های بینی بزرگ و یا کوچک باشد

در افرادی که مشکلات بینی در قسمت سوراخ بینی دارند عموما از جراحی بسته استفاده  می شود. با این روش سوراخ های بینی را متقارن و در صورت لزوم بزرگ و یا کوچک می کنند. کوچک کردن سوراخ های بینی عموما طبیعی تر است. اما گاهی بعد از عمل جراحی ممکن این این سوراخ ها متقارن و یا هم اندازه نباشد در این صورت اصلاح می شود. و گاهی نیز فردی سوراخ های بینی اش به طور مادر زاد به نسبت سایز صورت و یا خود بینی کوچک است. در این موارد نیز بزرگ کردن سوراخ ها انجام می گیرد.

نوک بینی و اصلاح آن

نوک بینی بعد از پل بینی و در انتهای بینی قرار دارد.و آخرین قسمت بینی محسوب می شود ساختاری عموما غضروفی دارد. کلی هنگامی که نوک بینی متقارن نباشد و یا طرفی از نوک بینی کوچک و طرف دیگر بزرگ باشد و یا افتادگی در هر سمتی از بینی باشد و در کل هر گونه نا متعادلی در نوک بینی باشد، پزشک با دست کاری کردن غضروف نوک بینی آن را اصلاح می کند. حاصل این عمل داشتن بینی با سایز دلخواه همراه با ظاهری متقارن برای بینی است.

نوک بینی به شکل پیازی باشد

در بینی هایی که سر بزرگی دارند گاهی شکل پیازی به خود گرفته و باعث می شود انتهای بینی گرد تر و یا پهن بنظر برسد. در چنین مواردی پزشک معالج غضروف زیر بینی را اصلاح کرده و شکل بینی را به صورت دلخواه در می آورد.

بیشتر بخوانید
جراحی بینی گوشتی و نتیجه آن

عمل به منظور درمان داخلی و مشکلات بینی مثل مشکلات تنفسی

این عمل به منظور رفع مشکلات بینی که بر روی سیستم بدن تاثیر می گذارد انجام می شود. در واقع برای رفع بیماری استفاده می شود. مانند مشکلات تنفسی، اختلال در خواب ( خروپف)، انحراف و انسداد مجرای تنفسی و… در ادامه مواردی از درمان های ترمیمی با جراحی را مورد بررسی قرار می دهیم.

ترمیم و یا حذف قوز بینی

قوز بینی که دراثر تصادف، ضربه، و گاهی مادرزاد دچار این بیماری می شوند و تاثیر بر روی تنفس و راه های تنفسی فرد دارند، در این دسته قرار دارد.

از جمله دلایلی که رینوپلاستی ثانویه را با مشکل مواجه می کند در این است که در جراحی بینی اولیه شکل غضروف ها تخریب شده و بینی را صاف کرده اند تا کارآیی خود را حفظ کند اما در جراحی ترمیمی بینی غضروفی برای بازسازی وجود ندارد از این رو جراح بینی از غضروف های گوش برای این پروسه استفاده می کند.

 

 

جراح بینی در برداشتن غضروف از گوش طوری عمل می کند تا برشی که در گوش ایجاد نموده است در دید نباشد و هیچ تغییری در شکل و فرم گوش ایجاد نکند. در واقع باید بگوییم برش را به نحواحسن استتار می کند.

این عمل هیچ گونه عوارض جانبی را برای متقاضی در پی ندارد و  تنها عارضه ی که ممکن است ایجاد شود ظاهر شدن تلانژکتازی روی پوست بینی است زیرا در جراحی اولیه پوست بینی مقداری نازک شده اما در جراحی ثانویه پوست کاملا محو می شود به همین دلیل است که می گویند در جراحی ترمیمی بینی باید به یک جراح بینی حاذق مراجعه شود.

توصیه دکتر بابایی برای این جراحی، مراجعه به یک جراح بینی حاذق و باتجربه است زیرا این عمل نسبت به جراحی بینی اولیه مقداری از حساسیت بالایی برخوردار می باشد.

بیشتر بخوانید
تزریق کورتون بعد از جراحی بینی

عوارض موجود در عمل بینی

انتخاب پزشک در کاهش عوارض عمل بینی بسیار تاثیر گذار است. برای درک این موضوع توضیحاتی داده می شود.

طبق آمار موجود، هر ساله به تعداد افرادی که برای عمل بینی و یا کلا عمل های زیبایی اقدام می کنند اضافه می شود، بر اساس این درخواست ها متاسفانه انواع مختلفی از عمل های غیر تخصصی، که روش هایی با هزینه های کم تر، در مکان هایی غیر اصولی و غیر استرلیزه توسط افراد غیر متخصص انجام می گیرد، نیز به روی کار آمده اند. این موارد با شعار هایی مبنی بر آسان تر بودن تبلیغات گسترده کرده و باعث مشکلات فراوانی برای بیماران می شوند. برای اینکه عملی موفقیت آمیز داشته و عوارض بعد از جراحی کاهش یابد، از پزشکان و افراد متخصص استفاده شود.

یک ماه بعد از جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی زنانه

از عوارضی که بعد از عمل بینی ممکن است وجود داشته باشد

میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

عفونت، خونریزی، باقی ماندن جای زخم، ورم صورت و از بین رفتن دائمی عصب.

تمامی این موارد با مراجعه به بهترین جراح بینی تا حدود زیادی از بین می رود و گاها اصلا ایجاد نمی شود.

توصیه هایی که قبل از عمل بینی رعایت کردن آن ها بسیار موثر است

از دو هفته قبل عمل مصرف دخانیات و از دو ماه قبل مصرف سیگار را متوقف کرده و الکل را نیز از ۲ هفته قبل از عمل مصرف نکنید.

خوردن دارو های رقیق کننده ی خون و یا آن هایی که احتمال رقیق کردن خون را دارند قطع کرده، زیرا احتمال خونریزی بعد از عمل و همچنین حین عمل بالا می برد.

آزمایش هایی که قبل از عمل و در دوره ی آمادگی قبل عمل توسط پزشک متخصص و پزشک بیهوشی تجویز می شود، به طور دقیق و کامل انجام داده و پزشک خود را از سوابق بیماری هایی که دچار شده اید کاملا آگاه کنید.

چکیده مطلب

برای جراحی بینی ثانویه، بیمار باید تمام جوانب کار را بسنجد در صورت مراجعه به یک جراح بینی آماتور ممکن است که مشکلات تنفسی همراه با اختلالات شدید ایجاد شود، اتفاق افتادن این عارضه نیز بسیار نادر است. برای استفاده از نوبت دهی و مشاوره آنلاین با دکتر کامران بابایی می توانید به سامانه ماوراطب مراجعه نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
عکس از دکتر کامران بابایی

دکتر کامران بابایی

دانش نامه پزشکی عمومی در سال ٨٠ و جراحی عمومی در سال ٨۶ و فوق تخصص جراحی پلاستیک در سال ٩١ از دانشگاه اصفهان
سابقه طبابت در مناطق محروم ٢ سال ارومیه و ٢ سال در نور آباد ممسنی
و از سال ٩١ استادیار بخش جراحی پلاستیک دانشگاه جندی شاپور اهواز

برچسب ها:

آخرین دیدگاه ها

مقالات مرتبط

Related News

هزینه جراحی بینی در اصفهان

هزینه جراحی بینی در اصفهان

کسانی که دارای بینی با شکل نامناسب یا بیش از حد بزرگ هستند، یا بینی آن ها دارای انحراف تیغه ی میانی و پولیپ است. قطعا به...

بهترین فصل جراحی بینی

بهترین فصل جراحی بینی

بهترین فصل جراحی بینی عمل بینی درد و ناراحتی ایجاد می کند؟ عمل بینی در زمستان بهتر است یا در زمستان؟ هزینه عمل بینی چقدر...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با دکتر کامران بابایی