دکتر کامران بابایی / جراحی بینی / جراحی بینی در اهواز
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

جراحی بینی در اهواز

جراحی بینی در اهواز

جراحی زیبایی بینی یکی از جراحی‌های پرطرفدار در دنیای امروز است. افراد بسیاری از این جراحی استقبال می‌کنند و کنجکاوند اطلاعاتشان را در این زمینه تکمیل نمایند. به طور کلی یکی از ضروری‌ترین کارهای پیش از اقدام به جراحی‌های زیبایی تحقیق جامع درباره‌ی آنهاست. برای افزایش معلومات می‌توان به پزشک مراجعه کرد و از او خواست تمام مراحل عمل، مراقبتهای قبل و بعد از آن، هزینه‌ها و عوارض احتمالی را توضیح دهد. دکتر کامران بابایی بهترین جراح پلاستیک در اهواز هستند و با مشاورات ارزنده تمام بیمارانشان را از سردرگمی و گمراهی خارج می‌سازند.

اجزای تشکیل دهنده بینی

بینی مسیر اصلی تنفس است و شامل دو بخش فوقانی و تحتانی می‌باشد. قسمت تحتانی پهن‌تر از قسمت فوقانی است و آن را مخاط تنفسی ضخیم احاطه کرده است. بخش فوقانی بینی توسط مخاط بویایی پوشانده شده است و گیرنده‌های بویایی در این منطقه وجود دارند. استخوان‌های بینی مستطیلی و هرمی شکل هستند که حوالی خط وسط صورت و زیر استخوان پیشانی واقع شده‌اند. سایز و فرم این استخوانها در افراد مختلف، متفاوت است.

افراد مناسب جهت جراحی زیبایی بینی

انجام جراحی بینی دلایل متعددی دارد و افراد هر کدام بنا به دلایل شخصی که می‌تواند مشکلات تنفسی یا زیبایی و یا هر دو باشد به جراح مراجعه می‌کنند. این جراحی هم اکنون در سراسر دنیا انجام می‌شود ولی در ایران بسیار متداول است و در واقع کشورمان در این زمینه در صدر لیست قرار دارد. گاهی فرد از بدو تولد مشکل تنفسی دارد و سالها این عارضه را تحمل کرده و با رسیدن به سن مناسب تصمیم به رفع انحراف بینی می‌گیرد و گاهی مشکلی در تنفس متقاضی مشاهده نمی‌شود و تنها دلیل او تغییر چهره و بهبود زیبایی صورت است. در بعضی مواقع هم فرد هم در تنفس مشکل دارد و هم از ظاهر بینی ناراضی است. خوشبختانه امروزه تمام این مشکلات با دستان توانگر جراحان قابل درمان هستند. همچنین افرادی که در اثر حوادث رانندگی و ورزشی مثل فوتبال یا ورزشهای رزمی دچار شکستگی در بینی شده‌اند با جراحی می‌توانند بینی را به شکل روز اولش بازگردانند یا حتی زیباتر کنند.

نتیجه جراحی زیبایی بینی

جراحی بینی در مجموع باعث زیباسازی بینی و ایجاد تناسب بین بینی و اجزای صورت می‌شود. فرم نهایی بینی طبیعی می‌باشد و در عین زیبایی و ظریف شدن بینی مشکلی نیز در تنفس بیمار به وجود نمی‌آید. البته این نکته نیز حائز اهمیت است که متقاضی جراحی بینی انتظارات واقع بینانه از این عمل داشته باشد. به عنوان مثال فردی که بینی‌اش گوشتی است نباید توقع یک نتیجه‌ی عروسکی یا فانتزی داشته باشد زیرا پوست بینی گوشتی ضخیم است و نباید نوک بینی را سر بالا کرد یا خیلی کوچک کرد.زیرا این عارضه در جراحی بینی تاثیر بسزایی می گذارد.

استحمام بعد از جراحی بینی

اخیرا جراحی پلاستیک از استقبال بی نظیری از افراد قرار گرفته است به طوری که جراحی زیبایی بینی در این مورد در رده ای اول ایستاده است.

جراحی زیبایی بینی یا عمل رینوپلاستی باید نزد یک فوق تخصص جراحی پلاستیک حاذق صورت گیرد تا بهترین و ایده آل ترین نتایج را برای متقاضی به همراه داشته باشد.

برای این که متقاضی از شکل و فرم نهایی بینی خود راضی باشد باید به مراقبت های بعد از جراحی بینی به درستی پیروی نماید و تمام دستورالعمل های گفته شده جراح بینی را اجرا کند.

برخی نکاتی که باید بعد از جراحی زیبایی بینی باید رعایت شود به شرح ذیل می باشد، از جمله:

روز قبل از عمل متقاضی باید استحمام نماید، زیرا در هفته ای اول از شستشوی بینی باید بسیار اجتناب شود و برای تمیز نمودن صورت بهتر است که از دستمال آغشته به آب یا دستمال مرطوب کننده استفاده شود و بعد از هربار شستشو باید با یک دستمال تمیز صورت را خشک کرد.

استحمام بعد از جراحی بینی

در روزی که قرار است به حمام روید بهتر است که آب زیاد گرم نباشد و خیلی در حمام قرار نگیرید زیرا تا زمانی که گچ بر روی بینی است باید از خیس کردن ناحیه صورت مقداری خودداری شود فقط چون روز هفتم باید به جراح جهت برداشتن گچ مراجعه شود مقداری آب به آن برسد تا گچ ناحیه بینی شل شود.

اغلب اوقات جراح یا فوق تخصص جراحی پلاستیک آرایش کردن را تا یک هفته تجویز نمی کنند و بعد از این که گچ از روی سطح بینی برداشته شد متقاضی می تواند آرایش ملایمی را داشته باشد.

در صورتی که می خواهید مسواک بزنید باید از مسواکی نرم و سبک برای این کار استفاده کنید.

برای تعویض لباس بهتر است از پیراهن هایی استفاده شود که دکمه دار و یقه باز هستند تا در صورت در آوردن هیچ گونه فشار و ضربه ای به سطح بینی وارد نشود.

افرادی که از عینک استفاده می کنند باید تا 1 ماه از زدن عینک خودداری کنند زیرا حجم عینک بر روی بینی سنگینی ایجاد می کند و فرم بینی را بهم می زند اما استفاده از لنز چشمی هیچ گونه ممانعتی ندارد.

جراحی بینی در مبتلایان به سینوزیت

یکی از جراحی هایی که اخیرا بسیار در بین افراد رایج و شایع شده است، جراحی زیبایی بینی می باشد که برای این که به بهترین نتایج و ایده آل ترین رضایت بعد از عمل برسید باید به یک فوق تخصص جراحی پلاستیک حاذق و با تجربه مراجعه نمایید تا هیچ گونه عوارض جانبی حادی را برای متقاضی به همراه نداشته باشد.

از جمله سوالاتی که بعد از جراحی بینی متقاضیان می پرسند، خواهان دانستن مراقبت های قبل و بعد از عمل و این که آیا افرادی که دارای برخی مشکلات جزئی هستند نیز می توانند این عمل را انجام دهند یا خیر؟

جراحی بینی در مبتلایان به سینوزیت

 پاسخ دکتر کامران بابایی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی بر این است که این جراحی هیچ گونه محدودیت ندارد و افراد ی که مبتلا به برخی از عارضه ها هستن از جمله دارای سینوزیت یا آلرژی و حساسیت می باشند، نیز با رعایت برخی از توصیه های جراح خود می توانند این عمل را انجام دهند.

چنانچه افرادی که دارای سینوزیت می باشند، خواه سینوزیت حاد یا سینوزیت مزمن باید تا زمان برطرف شدن سینوزیت صبر شود و علی الخصوص سینوزیت حاد باید به صورت چرکی و ترشحات خارج شود، اغلب اوقات این عارضه با سرماخوردگی برطرف خواهد شد.

اما در سینوزیت مزمن جراح هیچ گونه جراحی بر روی سینوس ها انجام نمی دهد و می تواند هم زمان با جراحی بینی سینوزیت مزمن را درمان نماید.

اغلب اوقات سینوزیت ها جزئی در فرد ایجاد می شود که به جراحی زیبایی بینی، خواه جراحی بینی گوشتی یا جراحی بینی استخوانی هیچ گونه آسیبی وارد نمی کند.

اما افرادی که دارای آلرژی و حساسیت می باشند، بهتر است این عمل را در فصلی انجام دهند که هیچ گونه حساسیت و آلرژی را برای آنان به همراه نداشته باشد و تا قبل از عمل به مدت دوهفته از داروهای ضد حساسیت استفاده نماید تا علائم زودتر در فرد بهبود پیدا نماید.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انجام عمل های زیبایی بینی و اقدامات بعد از آن  بهتر است به یک فوق تخصص جراحی پلاستیک مراجعه نمایید که ما در اینجا دکتر کامران بابایی را معرفی می نماییم. شماره مطب ایشان در اهواز 09101135759

برخی از خدمات دکتر بابائی فوق تخصص جراحی پلاستیک

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
عکس از دکتر کامران بابایی

دکتر کامران بابایی

دانش نامه پزشکی عمومی در سال ٨٠ و جراحی عمومی در سال ٨۶ و فوق تخصص جراحی پلاستیک در سال ٩١ از دانشگاه اصفهان
سابقه طبابت در مناطق محروم ٢ سال ارومیه و ٢ سال در نور آباد ممسنی
و از سال ٩١ استادیار بخش جراحی پلاستیک دانشگاه جندی شاپور اهواز

برچسب ها:

آخرین دیدگاه ها

مقالات مرتبط

Related News

هزینه جراحی بینی در اصفهان

هزینه جراحی بینی در اصفهان

کسانی که دارای بینی با شکل نامناسب یا بیش از حد بزرگ هستند، یا بینی آن ها دارای انحراف تیغه ی میانی و پولیپ است. قطعا به...

بهترین فصل جراحی بینی

بهترین فصل جراحی بینی

بهترین فصل جراحی بینی عمل بینی درد و ناراحتی ایجاد می کند؟ عمل بینی در زمستان بهتر است یا در زمستان؟ هزینه عمل بینی چقدر...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *