دکتر کامران بابایی / جراحی بینی / بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک کیست؟
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک کیست؟

یکی از مقوله های مهم و شایع در بین افراد زیبایی ظاهری می باشد که تمامی افراد اعم از زن و مرد را به سمت خود جذب نموده است از این رو هر کسی به نوبه خود به دنبال روش هایی برای برطرف کردن عیوب ظاهری یا دو چندان کردن زیبایی های خود می باشد. جراحی های زیبایی بسیار گسترده است که هر کدام از ان برای قسمت خاصی از بدن استفاده می شود. قبل از انجام هر کدام از عمل های جراحی می بایست ابتدا با پزشک خود مشورت کنید و از نوع عمل و میزان بهبودی آن به طور کامل مطلع شوید. بسیاری از افراد هستند که بعد از جراحی ممکن است از نتیجه عمل خود راضی نباشند همچنین از انجام آن نیز پشیمان شوند ولی قبل از انجام جراحی حتما در خصوص پزشک خود تحقیق کنید و از نتیجه جراحی های او، میزان رضایت بیماران، تجربه پزشک آگاهی داشته باشید تا چنین مشکلی ایجاد نشود. ما در این مقاله قصد داریم تا در خصوص ویژگی های یک جراح پلاستیک خوب، انواع خدمات یک جراح پلاستیک و بسیاری از موارد دیگر برای شما صحبت کنیم چس تا انتها مقاله را بخوانید.

جراح پلاستیک کیست؟

جراحی پلاستیک یکی از پرطرفدارترین شاخه های پزشکی محسوب می شود. افراد فارغ التحصیل این رشته ابتدا می بایست ابتدا 4 سال دوره پزشکی عمومی را بگذرانند و بعد از اتمام این دوره برای دریافت مدرک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، 3 سال نیز باید تعلیم ببیند تا موفق به کسب این تخصص شوند.
جراحی پلاستیک با جراحی زیبایی بسیار متفاوت است جراحی پلاستیک، برای بازسازی فرم بدن و ترمیم ناهنجاری ها انجام می شود. ولی جراحی زیبایی برروی بهبود ظاهری تمرکز دارد که در هر قسمتی از بدن مثل سر، گردن و بدن قابل انجام است.
هر دو نوع این جراحی در حیطه کاری جراحان پلاستیک و زیبایی می باشد که برخی از جراحان تمرکز اصلی خود را بر روی جراحی های زیبایی می گذارند و برخی دیگر فقط در زمینه جراح پلاستیک فعالیت دارند. دکتر محمدرضا ترحمی فوق تخصص جراح پلاستیک و زیبایی بر روی تمامی مقوله های زیبایی و پلاستیک تمرکز خود را گذاشته است همچنین دارای سابقه و همچنین  تجربه های فراوان در این زمینه می باشد.

آیا می دانید هر کدام از جراحان در زمینه زیبایی در بخشی از اقدامات زیبایی تخصص بیشتری دارند؟

آیا می دانید بسیاری از پزشکانی که این روزها خدمات زیبایی و جراحی انجام می دهند در زمینه فعالیت خود تخصص های لازم را ندارند؟

آیا می دانید اعتماد کردن به پزشکان غیر متخصص می تواند نتایج زیان باری را برایتان پدید بیاورد؟

در این مقاله به تمامی سوالات فوق پاسخ خواهیم گفت. علاوه بر این بسیاری از اطلاعاتی را که باید در زمینه انتخاب پزشک جراح خود بدانید در اختیار شما قرار خواهیم داد.

دکتر کامران بابائی فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی
دکتر کامران بابائی فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی

اقدامات درمانی و زیبایی فوق تخصص پلاستیک

پزشکی که فوق تخصص جراحی پلاستیک است بسیاری از جراحی ها را در بخش های صورت، فک ، چانه، بینی، گونه و نیز جراحی های سینه، باسن، شکم و غیره انجام می دهد.

بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک کسی است که در زمینه عمل ها و اقداماتی که برای رفع مشکلات و یا زیبایی بیشتر نواحی گفته شده می توان انجام داد، آموزش دیده است.

ویژگی های بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک چیست؟

  • سواد و تحصیلات

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که باید در نظر داشته باشید سواد و دانش کافی پزشک است. مدرک تحصیلی نشان می دهد پزشک در چه زمینه ای تحصیلات داشته و می تواند با توجه به آن مدرک ادعا کند توانایی انجام جراحی های مختلف را دارد.

نکته ای را باید به همراهان مان یادآور شویم که در بسیاری از موارد دیده شده است پزشکان عمومی علیرغم اینکه تحصیلاتی در زمینه زیبایی ندارند اما به ارائه این خدمات می پردازند. متاسفانه باتوجه به عدم پیگیری و نیز عدم تحقیق بسیاری از مراجعین در خصوص تحصیلات پزشک در دام ناپختگی و بی تجربگی اینان افتاده و ضررهای زیادی را متحمل می شوند.

هستند کسانی که به جهت عدم آگاهی پزشک خود تحت عمل جراحی خاصی قرار گرفتند و نتیجه عمل بسیار ناموفق بوده است. در این موارد متاسفانه بیماران با عواقب بسیار بدی مواجه می شوند.

  • تجربه

علاوه بر اینکه پزشک باید دانش لازم را داشته باشد در کنار آن باید از تجربه عملی و کاری هم برخوردار باشد. تجربه یکی از مهم ترین مکمل های آگاهی و تحصیلات است. در مواردی دیده شده است که پزشکان در جریان عمل با شرایط و مشکلاتی مواجه شدند که نمی توانند راهکاری برای از میان برداشتن آن مشکل ارائه کنند.

این موضوع ناشی از این است که تجربه کاری زیادی ندارند و با موارد خاص و شرایط اضطراری مواجهه کمی داشته اند. در اینجاست که اهمیت ویژه تجربه نمایان می شود.

  • مهارت

مهارت در انجام کار و ریزه کاری هایی که می تواند نتیجه کار را تا حد زیادی موفقیت آمیز کند از دیگر ویژگی هایی است که باید یک پزشک متخصص جراحی پلاستیک داشته باشد.

  • تخصص

تخصص از مهم ترین ویژگی هایی است پزشکان باید بر اساس آن اقدامات درمانی انجام دهند. اما متاسفانه این نکته همیشه مغفول باقی می ماند.

هر پزشکی علیرغم اینکه در طیف گسترده ای از اعمال جراحی آموزش دیده است اما در یک زمینه تخصص بیشتری دارد. مثلا کسی که متخصص جراحی بینی است لزوما نمی تواند در زمینه جراحی سینه از خود توانمندی نشان دهد زیرا که این دو حوزه کاملا از هم جدا هستند.

از همین رو به خوانندگان عزیز توصیه می کنیم حتما متخصص مربوط به جراحی خاصی که در صدد انجامش هستید بیابید (مثل: بهترین جراح پروتز سینه یا حتی بهترین جراح لیفت صورت و…)  و روند درمان را به او بسپارید.
  • رعایت اخلاق حرفه ای / وجدان کاری

رعایت اصول اخلاقی در جریان کار و روند درمان بسیار مهم است. بسیاری از پزشکان به دلیل ویژگی های اخلاقی مثبت و ویژه تمامی تلاش شان معطوف به درمان بیمار است و هرگز ملاحظات مالی را لحاظ نمی کنند.

به همین جهت برای درمان همه بیماران با تمام قوا و انرژی همت می گمارند. این بهترین ویژگی یک پزشک متخصص می تواند باشد زیرا که گاها بیمارانی هستند که شرایط مالی خوبی ندارند ولی به درمان و جراحی نیاز دارند.

در این موارد پزشکان با وجدان سعی می کنند تمام همکاری های لازم را در روند درمان داشته باشند تا بیمار از بیماری خود نجات پیدا کند.

  • سلامت روانی

سلامت روانی نیز در رابطه پزشک و بیمار و نیز در روند درمان می تواند مثبت باشد. بسیاری از پزشکان به دلیل مشکلاتی که دارند نمی توانند روابط درست و منطقی با بیمار داشته باشند.

این موضوع عاملی می شود براینکه حتی اگر با سواد و با تجربه باشند مراجعین به ملاقات با اینگونه پزشکان رغبتی نداشته باشند. زیرا که ممکن است مورد بی حرمتی و بداخلاقی های پزشکان قرار گیرند. احترام گذاشتن به مراجعه کننده، نحوه ارتباط گیری صحیح و معقولانه از جمله ویژگی هایی هستند که می تواند از سلامت روانی پزشک حکایت کند.

نکات مهم در انتخاب بهترین فوق تخصص پلاستیک و زیبایی

برای انتخاب بهترین متخصص جراحی پلاستیک باید چه نکاتی را رعایت کنیم؟

تمامی نکاتی که در بالا ذکر شد جزء معیار ها و نکاتی است که باید در انتخاب پزشک مورد توجه قرار دهید . مثلا پزشکی که تحصیلات دانشگاهی در زمینه فعالیت خود ندارد صلاحیت این را از دست می دهد که برای روند رمان خود انتخاب کنید. یا برخورد نامناسب پزشک قطعا شما را باید به این آگاهی برساند که پزشک مذکور شرایط و سلامت روانی درستی را ندارد.

نتیجه گیری

در انتها امیدواریم که توانسته باشیم نکاتی هرچند کلی و اجمالی ولی اساسی را خدمت عزیزان مان ارائه کرده باشیم تا بتوانند روند درمانی مناسبی را داشته باشند.

در این میان این نوید را به شما می دهیم که بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک در کشور ما کم نیست و نیازی نیست برای درمان مشکلات خود نگران و دغدغه مند باشید.

زیرا که با یافتن پزشک متخصص و مجرب می توانید نتایج قابل قبول و ایده آلی از روند درمانی یا زیبایی خود، کسب کنید و از آن لذت ببرید.

عکس از دکتر کامران بابایی

دکتر کامران بابایی

دانش نامه پزشکی عمومی در سال ٨٠ و جراحی عمومی در سال ٨۶ و فوق تخصص جراحی پلاستیک در سال ٩١ از دانشگاه اصفهان
سابقه طبابت در مناطق محروم ٢ سال ارومیه و ٢ سال در نور آباد ممسنی
و از سال ٩١ استادیار بخش جراحی پلاستیک دانشگاه جندی شاپور اهواز
برچسب ها:

مقالات مرتبط

Related News

جراحی بینی مردانه

جراحی بینی مردانه

امروزه علاوه بر خانم ها، آقایان نیز برای رفع مشکلات ظاهری بینی و ایجاد یک فرم زیبا در بینی های خود خواهان انجام جراحی های...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.