(0910) 113 5759
اصفهان، خیابان شریعتی روبروی بیمارستان شریعتی، مجتمع فراز، واحد 102
دکتر کامران بابایی / جراحی بینی / بهترین جراح بینی در اصفهان کیست؟
مدت زمان مطالعه ۱۴ دقیقه

بهترین جراح بینی در اصفهان کیست؟

بعد از تصمیم برای جراحی زیبایی یا درمانی بینی اولین سوالی که برای افراد ایجاد می شود این است که بهترین جراح بینی کیست؟ و نزد کدام پزشک برای عمل بینی مراجعه کنم؟

سوالات رایج قبل جراحی بینی

دغدغه های قبل از عمل بینی

ساکنان شهر های بزرگ هم چون تهران و اصفهان با تحقیق و بررسی نمونه جراحی های پزشکان و متخصصین جراحی پلاستیک به راحتی پزشک خود را انتخاب می کنند اما شهروندان دیگر شهر ها تصور می کنند برای جراحی حتما باید به تهران مراجعه کنند! آیا بهترین جراح بینی فقط در تهران است؟ قصد داریم تمامی نکات لازم برای انتخاب بهترین متخصص جراحی پلاستیک و جراح انواع بینی در اصفهان و سایر شهر ها را بیان کنیم تا شما بتوانید نتایج مطلوبی از عمل بینی کسب کنید. در جراحی بینی انتخاب جراح بینی بسیار اهمیت دارد، اگر شما جز دسته اشخاصی می باشید که از ظاهر بینی خود راضی نمی باشید ما توصیه می کنیم جراحی بینی را انجام دهید.

اهمیت انتخاب بهترین جراح بینی 

تمام کسانی که قصد دارند بینی خود را عمل کنند دغدغه هایی مشابه دارند و سوالاتی ذهنشان را مشغول می کند از رایج ترین این سوالات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هزینه عمل بینی چقدر است؟
 • بعد از عمل بینی بیش از حد بزرگ یا کوچک می شود؟
 • بعد از عمل بینی سوراخ های بینی نامتقارن می شود؟
 • عمل بینی باعث ایجاد مشکل تنفسی می شود؟
 • آیا بینی عمل شده متناسب با صورت من است؟
 • ممکن است بینی بعد از عمل به حالت اول بازگردد؟

ترس از زشت شدن بینی بعد از عمل، بزرگ شدن آن، عدم تناسب با دیگر اجزای صورت، خونریزی بینی و عوارض ماندگار جراحی و… از شایع ترین این نگرانی ها است. در پاسخ به این پرسش ها می توان گفت تاثیر جراح بینی در نتیجه عمل بر کسی پوشیده نیست و این مسئله بیماران را ملزم به دقت کافی در انتخاب بهترین جراح بینی می کند. برای انتخاب جراح بینی بیمار باید توجه نماید که جراح به تمامی تکنیک های جراحی بینی و ساختار بینی آشنا باشد تا جراحی موفقی را به انجام رساند. بسیاری از عوارض های عمل بینی با تکیه بر مهارت پزشک قابل کنترل است. علاوه بر آن بهترین جراح بینی می تواند شما را در رسیدن به نتیجه ی مطلوب یاری دهد تا به زیبایی که مدنظرتان است دست یابید. در ادامه صحبت های دکتر کامران بابایی – فوق تخصص جراحی پلاستیک در اصفهان را درباره ی بزرگ شدن بینی بعد از عمل و بازگشت آن ملاحظه می فرمایید.

هدف از جراحی بینی چیست؟

جراحی بینی امروزه در کشور ما بسیار فراگیر شده است و به عنوان یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی شناخته شده است و این امر باعث شده است که متخصصین با تجربه و حاذقی در این حوزه فعالیت داشته باشند. بیمارن و متقاضیان عمل بینی اهداف گوناگونی را دنبال می کنند به طور معمول برخی جهت درمان اختلالات تنفسی، سینوزیت، انحراف بینی، پولی بینی و… و افرادی نیز صرفا به هدف تغییر شکل بینی و تناسب بیشتر آن با دیگر اجزای صوت و زیبایی به دنبال جراحی بینی هستند.

یک روش بسیار مناسب و اصولی برای تغییر شکل بینی، جراحی آن است که می توان به منظور:

 • بزرگ کردن بینی
 • کوچک کردن بینی
 • برداشتن قوز بینی
 • عمل بینی گوشتی
 • جراحی انحراف بینی
 • جراحی بینی استخوانی
 • عمل پلیپ بینی
 • کوچک کردن سوراخ های بینی
 • تغییر زاویه بینی نسبت به لب بالا و اصلاح عیب های دیگر بینی ،استفاده کرد.
بیشتر بخوانید
جراحی بینی در اهواز

اسکلت بینی از دو جز استخوان و غضروف تشکیل شده است و در صورت هماهنگ نبودن این دو قسمت باهم ،بینی زیبایی خود را از دست می دهد و شکلی نافرم پیدامی کند.

امکان عمل بینی به قصد درمان اختلالات آن می تواند همزمان زیبایی و تناسب را نیز به ارمغان آورد برای مثال جراحی بینی کج و دارای شکستگی شدید علاوه بر اصلاح کجی و شکستگی فرم آن مناسب با صورت بیمار اصلاح می شود و پس از عمل جراحی زیبایی بینی تغییرات و زیبایی را علاوه بر درمان به همراه دارد.

مراحل لازم برای رینوپلاستی

انجام آزمایش های لازم و گواهی سلامت عمومی پیش از جراحی از جمله مراحل مهم است. که با توجه به سابقه بیماری، داروهای مصرفی و شرایط سلامت عمومی فرد پزشک توصیه هایی را در نظر می گیرد برای مثال مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین و… از مدت مشخصی پیش از عمل باید متوقف شود. لازم است جراح کاملا در جریان وضعیت سلامتی بیمار قرار بگیرد تا اوضاع را تحت کنترل داشته باشد و تمهیدات لازم برای جراحی موفقیت آمیز را فراهم کند. علاوه بر آن تصویر برداری از زوایای مختلف بینی قبل از جراحی ضروری است تا مدارکی کامل پیش از رینوپلاستی فراهم شود. جلسه ی مشاوره قبل از عمل نیز از جمله موارد لازم الاجرا است که به آگاهی بیمار کمک زیادی می کند.

سبک های متفاوت جراحی بینی

تغییر ظاهر و اندازه بینی به کمک جراحی بینی به دو سبک جراحی بینی طبیعی و جراحی بینی فانتزی قابل تقسیم است. در ادامه به بررسی هر یک از این موارد به تفکیک خواهیم پرداخت.

جراحی بینی طبیعی

در بهره گیری از این سبک از جراحی بینی، هدف رفع عیوب بینی به منظور افزایش تناسب و زیبایی اجزای چهره بدون ایجاد تغییرات کلی و چشمگیر است. بسیاری از موارد عمل بینی طبیعی با هدف درمانی مورد استفاده قرار می گیرد.

جراحی بینی فانتزی

این سبک از جراحی در مقابل جراحی بینی طبیعی مطرح می گردد بدین نحو که در جراحی بینی فانتزی زاویه بینی و لب بیش از عمل بینی طبیعی بوده و به همین دلیل بینی مدلی عروسکی پیدا می کند.

یکی از تفاوت های فاحش در جراحی بینی فانتزی و جراحی بینی طبیعی، نتیجه نهایی این عمل است به این معنا که پس از عمل بینی طبیعی عموما نمی توان تشخیص داد که فرد بر روی صورت خود جراحی زیبایی داشته است اما پس از عمل بینی فانتزی معمولا نتیجه عمل زیبایی بر روی صورت فرد مشهود است.

سایر تفاوت های این دو سبک جراحی شامل موارد ذیل می گردد:

وجود قوس بینی مشهود در عمل بینی فانتزی

نوک سربالا در جراحی بینی فانتزی

سایز بینی پس از جراحی بینی فانتزی معمولا کوچک تر از جراحی بینی طبیعی می باشد.

زاویه لب فوقانی و نوک بینی در عمل بینی فانتزی 105 درجه و در عمل بینی طبیعی 95 درجه می باشد.

نکته مهم در جراحی بینی فانتزی

در بهره گیری از این نوع از جراحی لازم است پزشک متخصص تناسب میان بینی فرد پس از جراحی و سایر اجزای صورت را درنظر گیرد چراکه درصورت غافل شدن از این نکته کلیدی، پس از جراحی تناسب اجزای صورت فرد از بین رفته و درنتیجه این جراحی بر زیبایی وی تاثیر منفی خواهد داشت.

بهترین جراح بینی استخوانی کیست؟

بینی های استخوانی معمولا دارای قوس و انحنایی هستند که زیبایی فرد را مخدوش کرده است و گاه به دلیل انحرافات شدید اختلالات تنفسی یا سینوسی برای بیمار ایجاد می کند. بینی استخوانی به دلیل پوست نسبتا نازک و غضروف و بافت آن بیشترین درص موفقیت در جراحی را به همراه دارد و بیمار می تواند با انتخاب بهترین جراح بینی استخوانی از دستیابی به نتیجه مطلوب اطمینان حاصل کند.

تفاوت جراحی بینی گوشتی و استخوانی

تفاوت بینی گوشتی و بینی استخوانی

بهترین جراح بینی گوشتی کیست؟

اغلب مردم کشور ما به صورت ژنتیکی دارای بینی های گوشتی هستند و تصور افراد این است که عمل بینی گوشتی بسیار سخت و نتیجه ی آن همیشه باب میل بیمار نیست! برای بررسی این مسئله لازم است ویژگی های بینی گوشتی را ذکر کنیم تا علت سختی جراحی آن قابل درک شود. بینی های گوشتی دارای پوست نسبتا ضخیم و نوک گرد و افتاده ای هستند علاوه بر آن ضعف بافت غضروفی آن باعث می شود رسیدن به نتایج دلخواه حاصل از این جراحی به سادگی میسر نشود. بهترین جراح بینی گوشتی با علم به این مسئله با استفاده از روش هایی به تقویت بافت بینی و غضروف آن می پردازد تا مانع از بازگشت بینی به حالت اول یا افتادگی و گرد شدن نوک آن شود.

بیشتر بخوانید
عمل جراحی انحراف بینی

روش های متفاوت جراحی بینی

دو شیوه مرسوم در جراحی بینی شامل موارد ذیل می گردد:

1- جراحی بینی باز

در بهره گیری از این شیوه، جراح متخصص بر روی قسمت کلوملا که همان پوست بین دو سوراخ بینی است برشی ایجاد کرده و پس از بالا بردن پوست بینی، اصلاحات مورد نظر را انجام داده و درنهایت پوست قسمت کلوملا را به کمک چسب یا نخ بخیه ترمیم می کند.

2- جراحی بینی بسته

در تکنیک جراحی بینی بسته، تمامی برش ها درون بینی ایجاد شده و بر روی پوست خارجی بینی هیچ برشی ایجاد نمی گردد.

تفاوت جراحی بینی به روش باز و بسته

یکی از اصلی ترین مزایای جراحی بینی به روش باز، دسترسی کامل جراح به ساختار بینی و اعمال تمامی اصلاحات به راحتی است.

درمقابل مزیت جراحی بینی به روش بسته را می توان در عدم وجود جای بخیه پس از جراحی دانست.

به طور معمول درمورد جراحی بینی گوشتی از سبک جراحی باز استفاده می شود.

دلایل اهمیت انتخاب بهترین جراح بینی

جراح بینی شما تاثیر مستقیمی در نتیجه مطلوب نهایی جراحی و کسب زیبایی و تناسب در چهره شما بدون عوارض احتمالی دارد. در برخی موارد ممکن است فرد صرفا به بحث مالی توجه کند اما لازم است بدانید درصورتی که بهترین جراح در این حوزه را انتخاب نکنید، مشکلات تنفسی بعد از عمل بینی تنها یکی از مشکلات احتمالی است که ممکن است برای شما ایجاد شود.

در برخی موارد به علت عدم تناسب در بینی ازجمله کجی بینی یا عدم تقارن سوراخ های بینی، نیاز به جراحی بینی دوباره را ایجاد می کند، لذا به منظور جلوگیری از خطرات احتمالی لازم است فرد زمان کافی و مبسوط به منظور یافتن بهترین جراح بینی مبذول دارد.

ویژگی های بهترین جراح بینی

بهترین جراح بینی در شهر شما کیست؟ اکثر افراد نام پزشکان و متخصصانی را از دهان دیگران می شنوند برای مثال اگر بپرسید بهترین جراح بینی در اصفهان کیست؟ چندین نفر دکتر کامران بابایی را به شما معرفی خواهند کرد شاید بپرسید بر اساس چه معیار هایی افراد پزشکی را به عنوان بهترین جراح به شما معرفی می کنند! کسانی بینی خود را عمل کرده اند می توانند به استناد از تجربه ی واقعی خود به خوبی شما را راهنمایی کنند تا بتوانید بهترین تجربه و نتیجه را از جراحی بینی خود داشته باشید. ملاک های انتخاب بهترین جراح بینی در شهر های مختلف کشورمان شامل موارد زیر می باشد.

نتیجه جراحی انحراف بینی

عمل بینی برای رفع انحراف بینی

هزینه عمل بینی

اولین دغدغه و ملاکی که به ذهن متقاضیان رینوپلاستی می رسد هزینه جراحی بینی است! برخی تصور می کنند بالا بودن هزینه جراحی توسط یک پزشک به معنای مهارت بالای اوست یا برخی دیگر هزینه ی کم جراحی را ملاک قرار داده و به دنبال ارزان ترین عمل بینی هستند، اما اهمیت انتخاب جراح و تاثیر آن بر سلامت افراد آن چیزی است که لزوم دقت و انتخاب بر اساس معیار های صحیح را توضیح می دهد. هزینه جراحی با توجه به شرایطی مانند بیمارستان، آزمایش ها، تجهیزات لازم و همین طور دستمزد جراح متفاوت است که در نوشتاری به تفصیل به آن پرداخته ایم.

تجربه و دانش جراح بینی

تسلط و تجربه جراح در عمل بینی های مختلف با شکل های استخوانی، کج، دارای انحراف، گوشتی، افتاده، قوز دار و… باعث می شود بدون در نظر گرفتن دغدغه هایی مانند افتادگی بینی بعد از عمل یا گرد شدن نوک بینی گوشتی و… بیمار اقدام به جراحی کند. در مواقعی ممکن است بشنوید پزشکی در جراحی نوعی از بینی مهارت بیشتری دارد یا برای مثال بینی های گوشتی را بهتر عمل می کند! حقیقت آن است که پزشک حاذق قادر است انواع بینی را با تشخیص بهترین روش جراحی کرده و تجربه کافی او باعث می شود به نتایج مورد نظر خود دست یابید. عوارض احتمالی جراحی بینی با تدبیر و مهارت جراح به حد قابل توجهی کاهش می یابد.

بیشتر بخوانید
جراحی بینی در مبتلایان به سینوزیت

نمونه های قبل و بعد از جراحی بینی

یکی از روش های مرسوم برای انتخاب جراح بینی بررسی نمونه عمل های قبلی است. عکس های قبل و بعد از عمل بینی می تواند به شما نشان دهد که نتایج جراحی چه میزان به آن چه مد نظر شماست نزدیک است. در بخش گالری تصاویر می توانید نمونه های قبل و بعد از جراحی انواع بینی گوشتی، بینی استخوانی، بینی قوزدار، بینی های دارای انحراف یا شکستگی و … را ملاحظه نمایید.

بلافاصله بعد از عمل بینی قوز دار

جراحی بینی قوز دار

رضایت بیماران پس از جراحی زیبایی بینی

افرادی که بینی خود را عمل کرده اند به دو دسته ی کلی تقسیم می شوند؛ افرادی که از نتیجه عمل خود راضی و خشنود هستند و افرادی دیگر که از جراحی بینی خود پشیمان هستند. دلایل پشیمانی افراد معمولا عوارضی مانند نامتقارن بودن سوراخ های بینی، گرد بودن نوک بینی، تنفس صدا دار، اختلال در نفس کشیدن، خرو پف کردن در خواب و شکل نامناسب و… است. پرس و جو از بیماران سابق یک جراح شما را به حد زیادی به انتخاب خود مطمئن می کند. رضایت بیماران قبلی امری قابل استناد در انتخاب بهترین متخصص جراحی بینی است.

تشخیص و مهارت کافی جراح بینی

هر بیماری که به قصد جراحی بینی نزد پزشک می رود نیاز به تشخیص و راهنمایی های دقیق پزشک دارد. متخصص جراح پلاستیک با توجه به فرم بینی، شکل صورت، تناسب با دیگر اجزای صورت و وضعیت بیمار روش و تکنیک مناسب برای جراحی بینی را مختص آن بیمار انتخاب می کند. علاوه بر آن که بیمار را در انتخاب نوع بینی مورد نظر راهنمایی می کند روش جراحی باز یا بسته را بسته به میزان دسترسی مورد نظر برای اعمال تغییرات بینی در نظر می گیرد. در جراحی بینی بسته همانطور که از اسم آن مشخص است دسترسی پزشک و شکاف ایجاد شده نسبت به جراحی بینی به روش باز کمتر است.

جراحی زیبایی بینی زنانه

جراحی زیبایی بینی زنانه

راهنمایی بیمار قبل و بعد از عمل بینی

جراحی بینی نیاز به مقدماتی پیش از عمل و همین طور توصیه های مراقبتی بعد از عمل بینی است که پزشک موظف است نکات لازم را در جلسه مشاوره پیش از جراحی به بیمار یادآور شده تا از بروز مشکلات جدی برای بیمار جلوگیری کند. پس از عمل بینی دوره ی نقاهت بیمار تا بهبود کامل دوران مهم است که در کسب نتیجه ی دلخواه بسیار موثر است. پزشک به درستی بیمار را برای انجام امورات روزمره و فعالیت هایی که ممکن است به بینی آسیب برساند آگاه می کند. برای مثال خندیدن، خمیازه کشیدن، سرفه و عطسه، فین کردن، ضربه به بینی و… می تواند باعث آسیب های جدی به بینی تازه جراحی شده برساند زیرا غضروف بینی مدت زمانی را برای اتصال به بافت های بینی نیاز دارد که تا قبل از آن بهتر است از هر عارضه و حادثه ای مصون بماند تا نیاز به ترمیم و تکرار عمل بینی نباشد.

آگاهی بیمار از عوارض احتمالی جراحی بینی

در جلسه مشاوره پیش از عمل بینی بیمار درباره ی نوع بینی مورد نظر خود با پزشک صحبت می کند و بهترین متخصص جراحی بینی اطلاعاتی درباره ی عمل و نتیجه آن در اختیار بیمار قرار می دهد تا بتواند با دیدی واقعی و آگاهی کامل اقدام به جراحی کند. عوارض احتمالی بخش ناگزیر تمامی عمل های پزشکی است آن چه مهم است اطلاع کامل بیمار از این عوارض احتمالی پیش از جراحی است. تا بتواند با رویکردی واقعی در پی نتیجه جراحی باشد.

آرامش و اطمینان خاطر بیمار قبل و بعد از عمل بینی

ترس از عمل بینی بخش جدایی ناپذیر جراحی است. این ترس گاهی به دلیل عوارض و اتفاقات احتمالی حین عمل است و در مواردی نیز به خاطر نتیجه ی نامعلوم جراحی است. اعتماد بیمار به جراح بینی یکی از نکاتی است که باعث آرامش او پیش از عمل بینی می شود. بدیهی است هر چقدر بیمار آرامش خاطر بیشتری داشته باشد اضطراب و نگرانی قبل و بعد از عمل کمتر می شود و در رضایت او از جراحی موثر است. بسیاری از افراد تجربیات ترسناک و سختی از عمل بینی خود دارند که اضطراب و تنش های شدیدی قبل و بعد از عمل متحمل شده اند که بخشی از آن متوجه پزشکی است که قادر به جلب اعتماد بیمار و اطمینان بخشیدن به او نبوده است.

 

خلاصه مطلب

علی رغم تمامی نگرانی هایی که افراد برای جراحی بینی خود دارند با هر شکل از بینی و عارضه هایی که با آن مواجه هستید، با انتخاب بهترین جراح بینی در شهر خود بر اساس ملاک ها و نکاتی که در بالا به تفصیل به آن پرداختیم می توانید پاسخ مناسبی برای نگرانی ها بیابید و اطمینان خاطر برای جراحی بینی خود اقدام نمایید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 5]
عکس از دکتر کامران بابایی

دکتر کامران بابایی

دانش نامه پزشکی عمومی در سال ٨٠ و جراحی عمومی در سال ٨۶ و فوق تخصص جراحی پلاستیک در سال ٩١ از دانشگاه اصفهان
سابقه طبابت در مناطق محروم ٢ سال ارومیه و ٢ سال در نور آباد ممسنی
و از سال ٩١ استادیار بخش جراحی پلاستیک دانشگاه جندی شاپور اهواز

برچسب ها:

آخرین دیدگاه ها

مقالات مرتبط

Related News

هزینه جراحی بینی در اصفهان

هزینه جراحی بینی در اصفهان

کسانی که دارای بینی با شکل نامناسب یا بیش از حد بزرگ هستند، یا بینی آن ها دارای انحراف تیغه ی میانی و پولیپ است. قطعا به...

بهترین فصل جراحی بینی

بهترین فصل جراحی بینی

بهترین فصل جراحی بینی عمل بینی درد و ناراحتی ایجاد می کند؟ عمل بینی در زمستان بهتر است یا در زمستان؟ هزینه عمل بینی چقدر...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

7 دیدگاه ها
 1. بهزاد

  سلام ممنون از توضیحاتتون. اینکه با افزایش سن بینی عملی دفرم میشه درسته؟

  پاسخ
 2. نیل

  من بینی مو عمل کردم ولی ازش راضی نیستم میتونم برای جراحی مجدد بیام؟

  پاسخ
  • دکتر کامران بابایی

   سلام به شما
   با مدارکتون به مطب مراجعه نمایید.

   پاسخ
 3. دلارام

  ببخشید دکتر در زمان کرونا هم وقت برای معاینه و عمل میدن؟

  پاسخ
  • دکتر کامران بابایی

   سلام به شما
   با مطب تماس بگیرید.

   پاسخ
 4. سميرا

  با سلام
  از مصرف چه داروهايى قبل از عمل بايد خوددارى كرد؟

  پاسخ
  • دکتر کامران بابایی

   سلام
   داروهایی که در انعقاد خون تاثیر دارند.

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با دکتر کامران بابایی