مراقبت های بعد از پروتز سینه

مراقبت های بعد از پروتز سینه

مراقبت های بعد از پروتز سینه کدام است؟

آیا پروتز سینه درد و ناراحتی را برای متقاضی به همراه دارد؟

در این مقاله توضیحات جامع و مفصلی پیرامون مراقبت های بعد از پروتز سینه گردآوری شده است که جهت کسب اطلاعات بیشتر بهتر است این متن را تا انتها مطالعه نمایید. پس با ما همراه باشید.

یکی از جراحی های پلاستیکی که اخیرا خانم ها و دختران را به خود جذب نموده است، پروتز سینه یا حجیم کننده پستان است که اغلب بانوانی که سینه ی کوچک و یا شل و افتاده دارند را به خود متمایل کرده است.

در صورتی که متقاضی این عمل کم خطر و بدون ریسک را اعمال کرده باشد باید مراقبت های بعد از پروتز سینه را رعایت نماید تا بهترین و ایده آل ترین نتایج را به همراه بیاورد.

مراقبت-های-بعد-از-پروتز-سینه

نکاتی بعد از پروتز سینه

ممکن است بعد از پروتز برخی عوارض ایجاد شود که جای نگرانی ندارد و برای این که عوارض برطرف شود، بهتر است که از تمام دستورالعمل های فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی تبعیت شود تا فرد دوره نقاهت کوتاه مدتی را سپری نماید. اما مجددا تکرار می نماییم که رخداد عوارض پروتز سینه بسیار نادر می باشد.

یکی از علائمی که بعد از پروتز سینه رخ می دهد، تورم و درد است که ممکن است همراه با کبودی و خارج شدن برخی مایعات از نوک سینه باشد. پزشک برای التیام درد برخی ازمسکن ها و داروهای آرام بخش را تجویز می نماید.

در ماه اول بعد از پروتز سینه بهتر است از انجام موارد زیر خودداری شود، عبارتند از:

ورزش و حرکات سنگینی که نیاز به کشش دارند، نباید صورت گیرد زیرا باعث ایجاد فشار و باز شدن بخیه ها در سینه می شود. (شایان ذکر است که بگوییم در روند بهبودی و به مرور زمان خود بخیه جذب شده و یا باز خواهد شد).

در صورت استحمام به خصوص در هفته اول، باید ازقرار گرفتن در زیر دوش و اعمال حرکات اضافی خودداری شود زیرا باعث شل شدن عضلات ماهیچه خواهد شد.

اگر فرد پروتز را در زیر ماهیچه قرار داده باشد، باید تا یک و ماه و نیم از انجام شنای سوئدی و همچنین ورزش های سینه ی اجتناب شود.

پرهیز از استعمال دخانیات و مصرف مشروبات الکلی زیرا که عفونت را به همراه دارد و باعث خونریزی خواهد شد. در صورتی که فرد سیگار بکشد، دوره نقاهت را افزایش داده و روند بهبودی را کاهش می دهد.

بهتر است که از قرار دادن سینه در برابر اشعه های گرمایشی و نورخورشید پرهیز شود، به خصوص اگر هنوز زخم در سینه قرار داشته باشد، چراکه پوست این ناحیه نازک شده و بسیار مستعد عفونت و سوختگی است.

بهتر است در هفته ی اول بعد از پروتز سینه رانندگی ننمایید، زیرا که قابلیت تحرک و عکس العمل نشان دادن وجود دارد.

چکیده مطلب

دوره نقاهت بسیار به سیستم بدن بیمار بستگی دارد، اگر فردی سیستم بدنی ضعیفی داشته باشد می تواند با تبعیت از دستورالعمل های فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی روند بهبودی را افزایش دهد. بهترین مراقبت عدم ماساژ پروتز و خواب و استراحت کافی می باشد.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مراقبت های بعداز پروتز سینه بهتر است به یک فوق تخصص جراحی پلاستیک مراجعه نمایید که ما در اینجا دکتر کامران بابایی را معرفی می نماییم. شماره مطب ایشان در اهواز 09101135759

برخی از خدمات دکتر بابائی فوق تخصص جراحی پلاستیک

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت

درباره نویسنده

پاسخ

4 × پنج =