لیپوماتیک بهتر است یا لیپولیز

لیپوماتیک بهتر است یا لیپولیز

لیپوماتیک و لیپولیز هر دو جزو روشهای لاغری موضعی هستند که امروزه طرفداران بسیاری دارند ولی شاید بخواهید بدانید کدامیک بر دیگری ارجحیت دارد و نتایج بهتری را ارائه می‌دهد. جهت اطلاع از این موضوع باید ابتدا مکانیسم عمل هر کدام را بشناسید.

لیپوماتیک بهتر است یا لیپولیز

لیپوماتیک

لیپوماتیک یک روش لاغری بسیار مناسب برای نابود کردن چربی‌های موضعی است که کاندیدای آن‌را افرادی که دچار چربی‌های موضعی هستند و از رعایت رژیم غذایی و ورزش جواب نگرفته‌اند تشکیل می‌دهد.

در این روش ابتدا یک سوراخ کوچک توسط جراح در بدن فرد ایجاد می‌شود، سپس لوله‌ی کانولا که لوله‌ی ظریفی است وارد بدن می‌شود و شروع به لرزیدن در جهات مختلف می‌کند و باعث تکه تکه کردن چربی‌های اضافی می‌شود. در نهایت این چربی‌ها از راه لوله‌ی کانولا با قدرت مکش از بدن استخراج می‌شوند. چربی خارج شده از نواحی مثل شکم و پهلوها را می‌توان برای افزایش سایز سینه و فرم دهی به باسن استفاده کرد و به این نواحی تزریق کرد که این موضوع از مزایای روش لیپوماتیک است. هنگام انجام این روش به هیچ وجه نگران برش ایجاد شده جهت ورود لوله‌ی مخصوص نباشید زیرا این شکاف خیلی باریک است و به مرور زمان خود به خود ترمیم می‌شود و جای اسکاری از خود باقی نمی‌گذارد.

لیپولیز

مکانیسم عمل لیپولیز بدین شرح است که چربی‌های تجمع شده را با امواج اولتراسونیک یا امواج لیزری می‌سوزانند و چربی به صورت روغن مایع از طریق شکاف به وجود آمده از بدن خارج می‌شود و چربی خارج شده قابل استفاده نیست.

شباهت لیپوماتیک با لیپوساکشن

تعدادی از جراحان بر این باورند که لیپوماتیک همان لیپوساکشن است ولی با این تفاوت که مکانیسم بهتر و عوارض کمتری دارد. این روشها همگی از روشهای لاغری موضعی هستند و انتخاب روش را باید به جراح بسپارید زیرا در این زمینه از تجربه‌ی بالاتری برخوردار است. .

نتیجه‌گیری

هدف هر دو روش لاغری موضعی است ولی مکانیسم عمل این دو با هم تفاوت دارد. یکی از تفاوتهای لیپوماتیک و لیپولیز این است که بعد از انجام عمل می‌توان از چربی استخراج شده برای تزریق به سایر نواحی بدن مثل سینه و باسن جهت زیباسازی استفاده کرد ولی در لیپولیز این امکان وجود ندارد.

تفاوت دیگر این است که لیزر لیپولیز به علت ضعف در نابود کردن چربی‌ها قدرت پایینی در لیز چربی‌ها دارد و با کربونیزه کردن و زغالی کردن چربی‌ها، آنها را از بین می‌برد. به همین دلیل لیزر لیپولیز تنها برای از میان برداشتن چربی‌های با حجم پایین مناسب می‌باشد ولی لیپوماتیک را برای از بین بردن حجم‌های زیاد چربی حدود 2000 سی‌سی ولی در زمان بسیار طولانی به کار می‌برند.

برخی از خدمات دکتر بابائی فوق تخصص جراحی پلاستیک

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت

درباره نویسنده

پاسخ

هفده + دوازده =