لیفت صورت

لیفت صورت

لیفت صورت چیست

لیفت صورت یکی از روش های جوانسازی صورت است که در این بخش بیان می کنیم تا بیشتر با این روش آشنا شوید .

عوامل مختلفی سبب پیری پوست می شود که در ذیل مهم ترین نکات آن را بیان می کنیم :

عوامل تاثیر گذار در پیری پوست

 • افزایش سن
 • مصرف الکل
 • مصرف سیگار و دخانیات
 • کاهش وزن
 • تماس بیش از حد با آفتاب و نور خورشید
 • ژنتیک و وراثت

لیفت صورت

با گذشت زمان و عواملی که در بالا ذکر شد پوست به تدریج حالت ارتجاعی خود را از دست می دهد و به مرور زمان چین و چروک در پوست ظاهر می شود .

در عمل لیفت صورت چربی های اضافی پوست برداشته می شود و عضلاتی که در بخش های زیرین پوست قرار دارد را سفت می کند ، در عمل لیفت می توان پوست گردن را نیز کشید تا صورتی بدون چین و چروک را ایجاد کرد .

چه اشخاصی می توانند لیفت صورت را انجام دهند

اشخاصی که چین و چروک عمیقی روی پوست دارند،  کاندید مناسبی برای لیفت صورت می باشند.

اشخاصی که در برجستگی گونه ها با شلی پوست روبرو هستند و یا در ستون های عمودی گردن با شلی پوست همراه هستند نیز کاندید مناسبی برای لیفت صورت می باشند .

به اشتباه این دیدگاه وجود دارد که لیفت صورت باعث از بین رفتن افتادگی پلک ها می شود باید بیان کرد که با عمل لیفت صورت چین و چروک پلک از بین نمی رود بلکه پوست صورت کشیده می شود .

دکتر کامران بابایی به روش های مختلف جوانسازی صورت را انجام می دهند یکی ازروش های جوانسازی پوست که ایشان انجام می دهند لیفت صورت در اهواز است .

روش انجام جراحی لیفت صورت

جراحی لیفت صورت با بی‌حسی موضعی یا بیهوشی عمومی به وسیله‌ی تزریق وریدی داروهای آرامبخش انجام می‌پذیرد. برای این کار برشهایی روی صورت ایجاد می‌کنند که این برشها داخل خط مو قرار می‌گیرند و بخشهای چروک خورده و اضافه را از محلهای رویش سست می‌کنند و در آخر آنها را از ناحیه‌ی گوش به سمت عقب می‌کشند. در جلوی گوش، برش به طرف پایین می‌آید، لاله‌ی گوش را دور می‌زند و تا حوالی خط مو در پشت گوش جلو می‌رود، احتمال دارد زیر چانه هم برشی به وجود آورند که قابل مشاهده نیست. این برشها خود به خود درمان می‌شوند و محل آنها از بین می‌رود ولی تا زمانی که جای آنها روی پوست باقی است می‌توان از آرایش برای پوشاندن آنها کمک گرفت.

لیفت صورت

مراحل انجام جراحی لیفت صورت

این جراحی از مراحل مختلفی تشکیل شده است و اگر تمام مراحل درست انجام شوند، نتیجه‌ی جراحی لیفت صورت با موفقیت همراه خواهد بود. در قبال مسئولیتهایی که بر عهده‌ی پزشک قرار دارد، شما نیز وظایفی از جمله رعایت نکات مهم قبل از جراحی لیفت صورت و مراقبتهای بعد از عمل را بر عهده دارید. به طور کلی رعایت مراقبتهای بعد از هر عمل زیبایی موجب تسریع روند بهبودی می‌شود و به همین دلیل از مهمترین مراحل هر جراحی به شمار می‌آید. مرحله‌ی اول لیفت صورت بیهوشی است، متخصص بیهوشی با تزریق داروهای آرام بخش فرد را به خواب دعوت می‌کند و پس اینکه به خواب رفت، جراحی شروع می‌شود.

برشهای جراحی لیفت صورت

ایجاد برش در جراحی لیفت صورت به نوع عمل فرد بستگی دارد. اگر قرار بر انجام جراحی لیفت صورت مینی باشد، برش‌ها کوچکتر هستند، ولی چنانچه صورت پوستی افتاده با آسیب‌ دیدگی فراوان داشته باشد نیاز به انجام جراحی لیفت صورت کلاسیک احساس می‌شود و در این روش برشها بزرگتر هستند تا جراح به صورت تسلط و دسترسی بیشتری داشته باشد و توانایی ایجاد تغییرات عمده‌تر در اختیار او قرار بگیرد. برشهای معمولاً از کنار گوش شروع می‌شوند و تا پشت گوش ادامه می‌یابند.

توصیه‌های بعد از عمل لیفت صورت

 • زمان خوابیدن برای کاهش تورم و کبودی سر فرد باید بالاتر از سطح بدنش قرار بگیرد.
 • فرد باید فعالیتهای روزانه‌اش را به مدت چند روز محدود کند و بیشتر به استراحت بپردازد.
 • مراقبتهای لازم جهت ممانعت از بروز سرما خوردگی باید انجام شود و اگر فرد سرما خورد باید به سرعت درمان را شروع کند.
 • از کمپرس سرد برای کاهش تورم و خونریزی روی محل مورد نظر می‌توان استفاده کرد.
 • فرد باید تا مدتی از مصرف سیگار و داروهای ضد التهاب بپرهیزد.
 • پرهیز از خم شدن، حمل کردن اجسام، زور زدن، شنا کردن، ارتباط جنسی و هر فعالیتی که با احتمال افزایش فشار خون همراه باشد نیز از مراقبتهای بعد از لیفت صورت است.

برخی از خدمات دکتر بابائی فوق تخصص جراحی پلاستیک :

و…

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت

.

درباره نویسنده

پاسخ

پانزده − 10 =