جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی

این موضوع را همه شما می دانید که جراحی بینی یک عمل ساده و پیش پا افتاده نیست بلکه با توجه به اینکه بینی در مرکز صورت قرار دارد تغییراتی که روی آن پیاده می شود باید با حفظ هماهنگی و هارمونی با سایر اعضای صورت باشد. از عوامل مؤثر در یک جراحی بینی طبیعی خوب آناتومی و ساختار بدنی بیمار، توقعات بیمار و مشاوره با جراح پلاستیک است که در این مقاله ما دکتر کامران بابایی را به شما معرفی می کنیم.

یکی از مهمترین وظایف جراح بینی این است که پیش از عمل جراحی سابقه پزشکی و بیماری شما را مطالعه کند، سلامتی بافت بینی تان را بررسی کند و در نهایت شما را به طور کامل در مورد روند جراحی بینی و عوارض بعد از آن توجیه کند. شما نیز به عنوان بیمار لازم است نهایت همکاری را با جراح بینی انجام دهید و هر سؤالی در ذهن دارید از او بپرسید، هر مطلب مهمی که احساس می کنید گفتنش در جریان جراحی بینی با سود همراه است عنوان کنید و هیچ نکته ی پوشیده ای قبل از عمل باقی نماند تا عمل با موفقیت انجام شود.

بررسی های قبل از عمل

اولین اقدامی که جراح باید قبل از اقدام به عمل جراحی بینی طبیعی انجام دهد بررسی ظاهر بینی بیمار است به این صورت که در مرحله اول بینی را از زاویه بالا مشاهده کند و میزان بلندی، کوتاهی بینی یا همان ارتفاع بینی را در ذهنش پردازش کند، در مرحله دوم بینی را از زاویه پایین معاینه کند تا از تقارن یا عدم تقارن سوراخ های بینی بیمار آگاه شود، در مرحله ی سوم با دقت در نیم رخ بینی میزان برآمدگی یا قوز بینی را بررسی می کند.یک جراح باتجربه حتماً سعی می کند از توقعات بیمار آگاه شود تا بتواند به بهترین نحو آنها را برآورده کند.

معیارهای جراحی بینی طبیعی

  • زاویه لب و بینی

زاویه مناسب بین لب و بینی باید در خانم ها حدود 90 الی 120 درجه و در آقایان تیزتر باشد.

  • زاویه پیشانی تا نوک بینی، و نوک بینی تا چانه

زاویه ای حدوداً 120 الی 130 درجه است. برای تعیین زاویه ی نوک بینی تا چانه، لب بالا باید به میزان 4 میلی متر و لب پایین به میزان 2 میلی متر از خط نوک بینی تا چانه عقب تر باشد.

  • زاویه برآمدگی پیشانی و بینی

در مورد این زاویه هم تقریبی وجود دارد که حدود آن برای خانم ها 115 الی 130 درجه است و برای آقایان باید تیزتر باشد.

برخی از خدمات دکتر بابایی

و…

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر بابائی فوق تخصص جراحی پلاستیک

درباره نویسنده

پاسخ

نه − شش =

Call Now Button