جراحی بینی به روش باز و بسته

جراحی بینی به روش باز و بسته

جراحی  زیبایی بینی به روش باز چگونه است؟

جراحی بینی به روش بسته به چه شکل صورت می گیرد؟

 آیا در جراحی به روش باز و یا حتی روش بسته عوارض جانبی در فرد ایجاد می کند؟

آیا انتخاب هر روش بسته به سلیقه ی متقاضی خواهد بود؟

برای اطلاع پیدا کردن در مورد جراحی بینی به روش باز یا روش بسته بهتر است این مقاله را تا انتها مطالعه بفرمایید، تا اطلاعات لازم را در این زمینه کسب کنید.

جراحی زیبایی بینی یا عمل رینوپلاستی را به دو روش باز و روش بسته انجام می دهند. در هر دو روش مزایا و معایبی وجود دارد، هر چه میزان عوارض کمتر و فوائد بالاتر باشد بیانگر این است که جراح بینی از تجربه و تبحر بالایی برخوردار می باشد.

جراحی بینی به روش باز

در این روش جراح با واردن کردن برشی در وسط تیغه ی بینی جراحی را انجام می دهد در حالی که در روش بسته هیچ گونه برشی در وسط تیغه ایجاد نمی شود.

زمانی از روش باز در جراحی بینی استفاده می کنند که فوق تخصص جراحی پلاستیک خواهان مانورهای بیشتری در ارگان های داخلی بینی و نوک بینی باشد، از این روش به خصوص در زمانی که تیغه ی بینی دارای انحراف شدیدی باشد بسیار استفاده می شود. یکی از مزایای این روش بدین صورت است که دید جراح بینی در این روش بسیار باز خواهد بود و تسلط بیشتری روی ساختارهای بینی دارد. می توان گفت این روش یکی از عمل های خوب و ایده آلی است که نتایج خوب و مطلوبی را برای متقاضی به همراه دارد. در این روش عوارض جانبی بسیار کمی دارد به طوری که می توان به مدت زمان بالا و افزایش تورم نسبت به دیگر روش اشاره نمود، اما  در کل چنانچه به جراح حاذقی مراجعه شود فرم نهایی بینی زیبا خواهد بود.

جراحی بینی به روش باز و بسته

جراحی بینی به روش بسته

همانطور که قبلا ذکر شد در این روش برشی به تیغه ی وسط بینی وارد نمی شود. مزایای این روش در این می باشد که مدت زمان عمل کمتر و تورم و کبودی خیلی ناچیزی در فرد ایجاد می شود. اغلب جراحان بینی از این روش برای جراحی بینی گوشتی استفاده می نمایند در حالی که باید متذکر شویم یکی از عوارض جانبی این روش در این است که جراح دیدی محدود در ساختار های بینی دارد در نتیجه نمی تواند تمام مانورهای خاص را در بینی اعمال نماید. از این روش زمانی که تیپ بینی و نوک بینی خیلی نیاز به دستکاری نداشته باشد، از این روش استفاده می کنند.

می توان اشاره کرد که هر دو روش بسته و باز دستیابی به بینی زیبا و شکلیل بسته به دستان و تبحر جراح دارد و نتایج بسیار مناسبی در هر دو روش می توان به دست آورد.

انتخاب هر کدام از روش ها به بیمار و جراح بستگی دارد در صورتی که فرم بینی و نوک بینی نیاز به دستکاری باشد، طبیعتا جراح بینی از روش باز استفاده می کند.

 

 

چکیده مطلب

نتایج در جراحی بینی باز و بسته به یک میزان می باشد. حق انتخاب هر کدام از روش ها بیشتر به متقاضی و سپس به نوع بینی بستگی دارد، در نتیجه بهتر است که هرچه را جراح تجویز می نماید را اجرا کرد.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انجام جراحی بینی و روش های آن بهتر است به یک فوق تخصص جراحی پلاستیک مراجعه نمایید که ما در اینجا دکتر کامران بابایی را معرفی می نماییم. شماره مطب ایشان در اهواز 09101135759

برخی از خدمات دکتر بابائی فوق تخصص جراحی پلاستیک

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت

درباره نویسنده

2 thoughts on “جراحی بینی به روش باز و بسته

 1. نوشین - دسامبر 24, 2018 در 7:08 ق.ظ

  سلام
  دکتر جان در روش جراحی بسته دوره نقاهت بیشتر یا باز ؟
  هزینه کدوم کمتره؟
  حتما باید بینی گوشتی باشد تا از روش بسته برای جراحی استفاده کنند؟
  منون میشم پاسخ را بدهید.
  نوشین از اهواز

  پاسخ
  • dr-babaei - دسامبر 24, 2018 در 8:26 ق.ظ

   نقاهت بسته كوتاه تر است
   هزينه يكسان
   خير استخواني ها هم ميشه و نتيجه خوبي ميگيرند

   پاسخ

پاسخ

چهار × 4 =

Call Now Button