انواع پروتز سینه

انواع پروتز سینه

انواع متفاوتی از پروتز سینه وجود دارد که از نظر جنس، مواد پرکننده، اندازه و میزان برجستگی متفاوت اند که انتخاب آن باتوجه به نظر جراح و درخواست بیمار انجام می شود.

انواع پروتز سینه

انواع پروتز سینه

پروتزها از نظر ماده پرکننده دو نوع می باشد:

پروتز سالینی یا آب نمکی : دارای جدار سیلیکونی غیرقابل نفوذ می باشد و با آب و نمک استریل پر شده اند و زمانیکه پوسته پاره شود، خالی شده و مایع آن جذب شده و جذب بدن می شود. این پروتزها در لمس غیر طبیعی تر بوده و احتمال خالی شدن خود به خود وجود دارد.

این نوع نسبت به پروتز سیلیکونی سفت تر است. این پروتزها هزینه کمتری دارد. برش کوچکتری نیاز است و به مانیتورینگ کمتری نیاز دارد.

پروتز سیلیکونی یا ژلی : این نوع پروتزها با ژل سیلیکون پرشده است و در آن انواع محتلفی از این ژل با تراکم متفاوت بکار رفته. این نوع پروتزها در لمس مشابه بافت طبیعی سینه می باشد. پروتز سیلیکونی مانند پروتز سالین خالی نمی شود و ممکن است تشخیص پارگی آن ها به آسانی نباشد. با یک تست سونوگرافی یا ام آر آی می توان وضعیت پروتز سینه را درست ارزیابی نمود. احتمال چین خوردگی در این پروتز کمتر است و در لمس طبیعی تر است. و خطر خالی شدن خود به خود وجود ندارد. این پروتزها هزینه بیشتری دارد.

تنوع پروتزهاي گرد یا قطره اشكي بیشتر می باشد.

موارد کاربرد:

  • افرادی که دوست دارند سینه های برجسته تر از حد طبیعی داشته باشند.
  • افرادی که پوشش بافت نرم دارند و شکل اولیه پستان مناسب باشد.
  • در موارد جراحی اصلاحی مانند تغییر یا چرحش پروتز، انقباض کپسولی و پارگی پروتز
  • چرخش تکرار شونده پروتز
  • افرادی که سینه های تخت با بافت نرم کمی دارند و یا کسانی که دچار دفورمیتی پستان می باشند ، عدم تقارن ساده یا شلی قسمت زیرین پستان وجود داشته باشد باید از این روش استفاده کرد.

پروتز های ژلی به دو دسته ژل ساده یا ژل منسجم تقسیم می ‌شود. که رایج ترین آن ژل سیلیکونی می باشد زیرا بدلیل نرمی ذاتی با طبیعیت سینه سازگار می باشد و بیشتر طرفدار دارد. و بدلیل وجود سیلیکون در مایعات بدن و در محطی اطراف ما، پروتزهای سیلیکونی سازگاری بالایی با بدن انسان دارد.

محل قرار گرفتن پروتز سینه شامل موارد زیر می باشد:

زیرعضله ای یا ساب پکتورال

زیر غده ای یا ساب گلاندولر

ساب فایسال

زیرعضله ای نسبی یا دوگانه

و انتخاب هر یک از محل های فوق باتوجه به آناتومی بدن بیمار و تشخیص پزشک انتخاب می شود.

دکتر کامران بابایی فوق تخصص جراحی پلاستیک لاغری با لیپوماتیک را بهترین تجهیزات انجام می دهند .

برخی از خدمات دکتر بابایی

و…

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر بابائی فوق تخصص جراحی پلاستیک

 

 

درباره نویسنده

پاسخ

یازده − شش =

Call Now Button