اسپلینت بینی

اسپلینت بینی

بعد از جراحی بینی امکان دارد بینی گچ گرفته و یا بر روی آن چسب زده شود . اگر جراحی بینی به صورت باز صورت گرفته شود بخش بیرونی بینی هم باید بخیه زده شود. اسپلینت داخل بینی به روند بهبود تیغه بینی کمک شایانی می کند . اسپلینت ها اصولا در جلسه اول بعد از جراحی بینی برداشته می شوند .

اسپلینت بینی

اسپلینت بینی

بعد از جراحی بینی به خوبی باید از این اسپلینت ها مراقبت کرد به همین دلیل باید نکاتی که جراح بینی خود توصیه می کند رعایت کرد . مدت زمان قرار گرفتن اسپلینت ها روی بینی هفت روز می باشد .حداقل به مدت 5 روز تا یک هفته باید از اسپلینت استفاده کرد . به این دلیل که اندازه و شکل بینی و همچنین زاویه پل بینی  تغییر می کند و امکان دارد  این زاویه کم یا زیاد شود . وظیفه اسپلینت  محکم نگه داشتن غضروف ها و استخوان ها می باشد و از جابه جایی آن ها جلوگیری می کند و همچنین از صدمات و آسیب های ناگهانی پیشگیری می کند . به وسیله اسپلینت  ورم بینی کم می شود .اسپلینت به دو دسته اسپلینت خارجی و اسپلینت داخلی تقسیم می شود.

اسلینت خارجی

اسپلینت خارجی بدین منظور استفاده می شود که بینی را برجسته می کند  . زمانی که از این نوع اسپلینت استفاده می شود چسب هم روی بینی زده می شود وجود چسب باعث کاسته شدن ورم بینی می شود و همچنین از پوست بینی به خوبی مراقبت می کند .

اسپلینت داخلی

اسپلینت داخلی در زمان جراحی بینی انجام  می شود و گاهی اوقات ممکن است که اصلا احتیاجی به  اسپلینت داخلی نباشد . معمولا اسپلینت های داخلی به این منظور استفاده می شود که تیغه بینی دارای انحراف می باشد و با وجود این اسپلینت این انحراف ترمیم می شود . اسپلینت  داخلی در زمان بهبودی از تیغه بینی به خوبی مراقبت می کند و همچنین باعث می شود عمل خونریزی کنترل شود .هم چنین وجود اسپلینت باعث می شود که دیواره و اندام های داخلی بینی در یک زمان باهم بهبود یابند .در طول زمان بهبودی اسپلینت حالت شل شدن به خود می گیرد . اما مراقبت از این اسپلینت ها امری بسی مهم است و در صورت افتادن اسپلینت ها حتما در اسرع وقت به جراح بینی خود مراجعه  شود . توصیه می شود به هیچ عنوان خود بیمار اقدام به برداشتن اسپلینت نکند چون برداشتن اسپلینت بینی امری بسیار مهم است و حتما باید  توسط جراح بینی  برداشته شود زیرا زمانی که خود بیمار اسپلینت بینی را برمیدارد آسیب های جدی به بینی وارد می کند و در همچین مواقعی امکان دارد نیاز باشد بیمار مجددا جراحی بینی را تجربه کند .

برخی از خدمات دکتر بابایی

و…

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر بابائی فوق تخصص جراحی پلاستیک

درباره نویسنده

پاسخ

شانزده − 2 =