ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی نام دیگر جراحی زیبایی شکم است که متداول ترین روش انجام آن تامی تاک نام دارد. این عمل جراحی جهت کاهش میزان چربی و پوست بخشهای میانی و تحتانی شکم است که در نهایت عضلات دیواره شکم را در آن جمع می کنند و بخیه می زنند.

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی چیست؟

از متداول ترین علل مراجعه در زمینه ی جراحی های زیبایی، بدفرمی و نازیبایی شکم است. یکی از بزرگترین مشکلات افراد برجستگی بیش از اندازه شکم، شلی و افتادگی پوست شکم و چین و چروکها و ترکهای زیادی که در پوست شکم وجود دارد است که این معضلات موقع نشستن و یا پوشیدن بسیاری از لباسها ایجاد آزار و اذیت می کنند و باعث کاهش اعتماد به نفس فرد می شوند و او را وادار به انجام عمل جراحی زیبایی شکم می کنند.

 ابدومینوپلاستی روشی برای صاف و سفت کردن عضلات و پوست شکم است که این نتیجه با خارج کردن پوست و چربی اضافی حاصل می شود و یک عمل جراحی بزرگ به حساب می آید. پس پیشنهاد ما این است که حتماً درباره این عمل تحقیق کنید و با عجله تصمیم نگیرید.

کاندیدای ابدومینوپلاستی

 این عمل برای فردی که شکم بزرگ و پر چربی دارد که پوست آن آویزان است و  تمام روشهای رژیم غذایی و برنامه ی ورزشی منظم را آزمایش کرده و به نتیجه نرسیده است و در حال افزایش وزن نیست، مناسب می باشد. این عمل را برای فردی انجام می دهند که سایر بخشهای بدنش متناسب است و فقط در بخش شکم با عدم تعادل مواجه است به عنوان مثال برای خانم هایی که به صورت مکرر تجربه ی حاملگی و زایمان داشته اند و پوست شکمشان کش آمده و عضلات شکمشان از حالت طبیعی خود خارج شده است.

همچنین برای افراد کهنسال که پوستشان خاصیت ارتجاعی اش را از دست داده یا افرادی که تجربه ی چاقی و لاغری های متعدد داشته اند نیز مناسب است.

موارد منع انجام عمل ابدومینوپلاستی

افرادی که کاهش وزن شدید را در برنامه شان دارند یا خانمهایی که تصمیم به بارداری دارند نباید این عمل را انجام بدهند زیرا در عمل جراحی شکم عضلات راست شکم در کنار یکدیگر فیکس می شوند که این وضعیت با حاملگی و رشد جنین و دور شدن مجدد عضلات شکم از هم مختل می شود و می توان گفت شکم به حالت قبل از ابدومینوپلاستی باز می گردد.

نتیجه گیری

در مجموع جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی به فرد اعتماد به نفس از دست رفته اش را باز می گرداند و او از ظاهر خود احساس رضایت می کند ولی این موضوع نیز بسیار حائز اهمیت است که پیش از عمل حتماً راجع به توقعاتتان از نتیجه ی جراحی و علل نگرانیتان با جراح مربوطه مشورت کنید و در صورت به توافق رسیدن در تمام مسائل عمل را انجام دهید.

برخی از خدمات دکتر بابایی

و…

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر بابائی فوق تخصص جراحی پلاستیک

درباره نویسنده

پاسخ